FLAŞ HABER
Hakimiyet Gazetesi

Tuzla hizmet zengini

Tuzla hizmet zengini

Başbakan Binali Yıldırım Tuzla’da konuştu

Başbakan Binali Yıldırım, AK Parti’nin 6. Olağan Genel Kurul Toplantısında Tuzla’lı olduğunu belirterek Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’ya özgüler yağdırdı. Kendisinin de Tuzla’da ikamet ettiğini belirten Başbakan Yıldırım, ilçeye yapılan hizmetlerin saymakla bitmeyeceğini vurguladı.
Partisinin kongresinden sonra Başbakan Binali Yıldırım Tuzla Belediyesini ziyaret etti. Beraberinde bakanlar, Genel Başkan Yardımcıları, Belediye Başkanları ile birlikte Tuzla Belediyesine gelen Başbakan Binali Yıldırım,  “Ne yapıyorsak Türkiye için, İstanbul için, Tuzla için de yapıyoruz” diyerek başladığı konuşmasında ilçenin 200’den bu güne kadar büyük değişim yaşadığının altını çizdi.
32 olan okul sayısını 60’a çıkardıklarını ve  2 okulun da yapımının devam ettiğini belirten Başbakan Yıldırım, bunların yanısıra okullara spor salonlarıda yapıldığını vurguladı.
400 yataklı Tuzla Devlet Hastanesi’nin de halkın hizmetine açıldığını dile getiren Yıldırım, “Tuzla’da 15 yılda devlet olarak 22.650 konut yaptık. Bu sadece devletin yaptığı sayıdır. Özel sektörün, inşaatçıların yaptığıyla bu sayı çok daha fazla. 130 dönümlük alan üzerinde kurulan Tuzla Belediyesi Şelale Eğitim Parkı hizmete girdi. Tuzla sahilinde rekreasyon projeleriyle düzenleme yapılarak sahildeki vatandaşlarımızın hizmetine sunuldu. Sahil yolu projesi ile bütün mahallelerimizin denize ulaşımına imkan sağlandı. İnşallah Tuzla sahilinde su temalı yeni bir park daha yapılacak. Mehmet Akif Ersoy Gemisi gençlik merkezine dönüştürerek Tuzlalı gençlerimizin hizmetine verdik. Belediye Başkanımız Dr. Şadi Yazıcı’yı bu güzel hizmetlerinden dolayı tebrik ediyorum. İdris Güllüce bakanımıza da Tuzla’ya hizmetlerinden dolayı, ülkeye hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.
Tuzla’ya Cazibe Kazandırıldı
Başbakan Binali Yıldırım, Tuzla Belediyesi’nin yaptığı hizmetler ile ilçenin cazibe kazandığını vurguladı. Başbakan Yıldırım, “Aydınlı, Orhanlı, Mimarsinan mahallelerinin ihtiyacı  olarak Cem Evleri  yapıldı. O mahallelerde yaşayan vatandaşlarımızın ihtiyacı görüldü. Tuzla’ya 6 otopark daha yapılacak. Tepeören’e ilk kez kaliteli içme suyunu götürdük. Kızılay Lojistik Merkezi de yine Tuzla’da yapıldı. Bu güzel ilçemize, Tuzla’ya 2003’te doğalgazı getirdik. Türkiye’nin en büyük  projelerinden  biri  olan Tuzla Marina projesi tamamlandı. Tuzla’nın değerine değer kattı. Tuzla’ya içeriden dışarıdan binlerce insan geliyor. Orada vakit geçiriyor, ihtiyacının görüyor. İstanbul’un fethinin 562. kuruluş yıldönümünde bu tesisi de hizmete aldık. Böylece sadece Tuzla’ya cazibe merkezi kazandırılmadı. 4 bin kardeşimize de iş aş imkanı sağlandı. Şu anda Tuzlada  5 organize sanayi bölgesinde 62 bin vatandaşımız  iş  aş  sahibi  oldu” şeklinde konuştu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.