FLAŞ HABER
Hakimiyet Gazetesi

SON NOKTAYI AKYOL KOYDU…

SON NOKTAYI AKYOL KOYDU…

ATIL BEKLİYOR
Korona virisü nedeniyle hükümet Sancaktepe’de bulunan askeri ve Atatürk Hava limanlarına hastane inşaatına başlarken, Kartal’da bulunan eski SSK hastanesi ise atıl durumda kaderine terk edildi. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’da katıldığı bir TV programında kapatılarak Tuzla’ya taşınan hastaneyi gündeme taşıdı.
Hasan DEMİR
Çin’in Vuhan kentinde ortaya çıkan ve kısa sürede yayılarak tüm dünyada panik oluşturan koronavirüs salgınına karşı Cumhurbaşkanlığı ve Sağlık Bakanlığı önlemlerini artırarak devam ediyor. Virüs nedeniyle yeni şehir hastaneleri devreye alınırken, özel hastanelerde pandemi hastanesi olarak ilan edildi. Pendik Devlet Hastanesi yanında bulunan otoparka prefabrik olarak yapılan ve 12 yoğun bakım ünitesinin yer aldığı hastane de devreye alındı. Öte yandan Marmara Üniversitesi Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne bağlı olarak Maltepe Başıbüyük ek hizmet binası da hizmete sokuldu.
HAVA LİMANLARINA HASTANE
Salgının daha ileri boyutlara gitmesi durumunda sağlık merkezlerinin yetersiz kalmasından endişe eden hükümet Atatürk Havalimanının yanısıra Sancaktepe askeri havalimanlarına da hastane yapma kararı aldı. 45 gün içinde hizmete girmesi beklenilen iki havalimanındaki hastanenin yapımına ise jet hızıyla başlandı. Diğer taraftan Arnavuköy’de bulunan tarihi Hadımköy hastanesi’nde de bu kapsamda restorasyon çalışmaları başlatıldı. İstanbul Valiliği, İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü ve Arnavutköy Belediyesi koordinasyonlarında yapılan çalışmalar ile 45 gün içinde restorasyonu tamamlanacak olan tarihi hastane binası Pandemi hastanesi olarak Yedikule göğüs hastalıkları hastanesi olarak hizmete açılacak.
KADERİNE TERK EDİLDİ
1966 yılında dispanser olarak yapıan ve daha sonra ilave binalarıyla 1993-94 yıllarında SSK hastanesine dönüştürülen Yavuz Selim Devlet Hastanesi, 700 personeliyle birlikte geçtiğimiz yıllarda Tuzla Devlet Hastanesiyle birleştirilerek taşındı. Tüm birimleri kapatılan 16 katlı ve 105 yatak kapasiteli hastane’nin bulunduğu arazinin şartlı bağış olması nedeniyle, Sağlık Bakanlığı burada acil servisi yeniden açtı. Hükümetin ardı ardına yeni hastaneleri devreye aldığı bugünlerde vatandaşlar atıl durumuyla kaderine terk edilen hastanenin açılmasını istiyorlar. Buranın Pandemi hastanesi olarak yeniden açılması gerektiğini belirten vatandaşlar ise tepki göstererek, “Yeni açılan hastaneler ile durum gösteriyor ki; çok vahim. Yeniden hastane yapıp milyarlarca lira harcanacağına tüm alt yapısıyla hazır olan burası niçin gözardı ediliyor. Yetkililerin Yavuz Selim Hastanesi’nin açılması yönünde adım atmalarını istiyoruz”dedi.
AKYOL SON NOKTAYI KOYDU
Bu arada konu ile ilgili olarak görüştüğümüz AK Parti Kartal İlçe Başkanı Gürkan Akyol ise ” Sağlık Bakanlığı nezdinde yaptığımız görüşmelerde hastanenin açılmasını talep ettik. Şu anda buraya ihtiyaç duyulmadığını ve duyulması halinde de Lütfi Kırdar Eğitim veAraştırma Hastanesi’nin kalan diğer binalarını açarız denildi. Yavuz Selim Devlet Hastanesinin yeniden açılmasının imkanı yok”dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.