FLAŞ HABER
Hakimiyet Gazetesi

PARTİLER’DEN TEPKİ

PARTİLER’DEN TEPKİ

13 Ocak Çarşamba günü gerçekleştirilecek olan AK Parti Kartal ilçe teşkilatının kongresi öncesinde, sahte anket skandalı yaşanıyor. Parti üyelerini ve delegelerini arayarak genel merkez adına aradıklarını söyleyen bazı kişiler kongre süreci ile ilgili sorular soruyorlar. Arayan kişileri müptezellikle suçlayan ilçe başkan adayı Ebubekir Taşyürek, hukuki süreci başlattıklarını açıkladı.
TEK ADAY
AK Parti Kartal ilçe teşkilatının olağan genel kurulu 13 Ocak Çarşamba günü saat 17.00’de İTO Yakacık Spor Salonunda gerçekleştirilecek. Kongrede Genel Merkez tarafından adı ilçe başkanlığı için açıklanan Ebubekir Taşyürek tek aday olarak girecek.
SAHTE ANKET
Ancak kongre öncesinde ilçe teşkilatında sahte anket skandalı yaşandı. Parti üyelerini ve delegelerini telefonla arayarak kendilerini genel merkezin görevlendirdiğini iddia eden bazı kişiler, kongre süreci ile ilgili olarak bir takım sorular sordular. Anket olayının ortaya çıkmasının ardından ilçe Başkan adayı Ebubekir Taşyürek, sosyal medya hesabından açıklama yaptı. Anketin genel merkez ile bir alakasının olmadığını dile getiren Taşyürek, kongrelerini şanlı geçmişine ve saygın teşkilat anlayışına uygun yapacaklarını vurguladı. Kongre sürecine gölge düşürmek isteyen bazı kendini bilmez müptezellerin ortaya çıktığını vurgulayan Taşyürek, “Genel Merkez adına bir anket çalışması yapıyoruz’ diye teşkilat mensuplarımızı aramaktadırlar. Ne Genel Merkezimizin ne de Teşkilatımızın herhangi bir biriminin böyle bir anket çalışmasıyla uzaktan yakından ilgisi yoktur. Aramıza nifak sokmak isteyen, haddini bilmez bu tür şer odaklarına fırsat vermeyeceğinize ve sizi bu şekilde arayarak rahatsız edenlere gerekli cevabı vereceğinize dair inancımız tamdır.Teşkilat olarak iletişim bilgilerimizi izinsiz kullanarak Kişisel Verileri Koruma Hakkındaki Kanun hükümlerine göre de ağır suç işlenen bu fitne çalışması hakkında gerekli hukuksal girişimleri başlatmış bulunmaktayız. Davamızın inançlı birer neferi olan siz değerli kardeşlerimizin, teşkilatçılık şuuruyla doğru bildiğiniz hak yolda yürüyerek, bu tür fitnecilere itibar etmeyeceğinize ve kaale almayacağınıza bütün kalbimizle inanıyor saygı ve sevgiler sunuyoruz”dedi.
PARTİLİLERDEN TEPKİ
Gelen telefon anketleriyle ilgili yorumlarda bulunan partililer ise duruma tepki gösterdiler. Kendilerini Kartal’ın sahibi zannedenlerin bu işi yaptıklarını iddia eden partililer, “Eski FETÖ kalıntıları iyi algı yapıyorlar. Halk biliyor kim nedir. Kendini Kartal ın sahibi zanneden tüm Müptezeller. Biz AK Partililer olarak teşkilatımızın arkasındayız”dediler.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.