FLAŞ HABER
Hakimiyet Gazetesi

ÖZDEN’DEN NEZAKET DERSİ

ÖZDEN’DEN NEZAKET DERSİ

DSP Adalar Belediye Başkan adayı Coşkun Özden, 10 yıllık Belediye Başkanlığı döneminde sadece Adalar’ı düşündüğünü ve siyasi ikbalini bir dakika bile aklından geçirmediğini söyledi. İlçenin birçok sorununu çözdüklerini dile getiren Özden, 31 Mart seçimlerin de Adalar halkının en iyi ve doğru kararı vererek, Adalıların Adayı yönetmeleri noktasında sandık başına gideceklerini vurguladı.
DSP Adalar Belediye Başkan adayı Coşkun Özden, Kınalıada sakinleriyle birlikte kahvaltı da bir araya geldi. Kınalıada sakinlerinin büyük sevgi gösterileriyle karşılanan Özden ve ekibi esnaf ziyaretinde de bulundular. Burada Kınalıada sakinlerinin organize ettiği toplantıda Özden, kendisi hakkında bir TV kanalında konuşan CHP adayı Erdem Gül’ü ise bir kez daha sert sözlerle eleştirerek cevap verdi.
Daha önce Adalar’da 10 yıl belediye Başkanlığı yaptığını ve her kesin kendisini tanıdığını dile getiren Özden, “Hizmetleri yaparken siyasi ikbal düşünmedik. Her hizmetin bedelini de ödedim. Benim siyasi hayatımla ilgili olarak konuşanlar belden aşağı vurmaya çalışıyorlar. Coşkun Özden adını diline doluyorlar. Benim DSP’den aday olmamın bir ahlak sorunu olduğunu söylüyor. Ben Erdem Gül’ün kişiliğini bilmem, kendisine de saygı duyarım. Ancak ben Adalar’a gelip 11 Belediye Başkan aday adayının hakkını çalmadım, gasp etmedim. Haklarını yemedim. Adalı bir kişi olarak çıkıp aday oldum. Adalar’da siyaset ahlaklı, nezaket ve saygı çerçevesinde yapılır. Kimin ahlaklı olup olmadığını Ada halkı 31 Mart günü sandık başına gittiğinde karar verecek”dedi.
ECEVİT’İN PARTİSİNDEYİM
Belediye Başkanlığı görevini kazansa da kaybetse de bundan sonraki siyasi yaşamını DSP çatısı altında sürdürüceğini ifade eden Özden,”Türkiye’de ittifaklar bulunuyor. Bizim Adalarda yaptığımız bu ittifak Coşkun Özden meselesi değildir, gerçek Adalı halk ittifakıdır. Bu ittifakı Adalılar kurdu ve içinde her partiye destek veren, oy verenler hemşehrilerimiz bulunuyor. Adayı Adalılar yönetsin denilerek yola çıkıldı
SORUNLARI ÇÖZDÜK
10 yıllık Belediye Başkanlığı döneminde önemli hizmetlere imza attıklarını da hatırlatan Özden, Adalar çöpünü dışarıya çıkardıklarını belirterek “Adalar’ın tepelerinde çöplük alanları vardı. Özellikle lodoslu havalarda çıkan yangınlar Adalar’ı zor anlar yaşatıyordu. İtfaiye yetişemiyordu. Radikal bir karar alarak Adalar’ın çöpünü ana karaya taşımaya karar verdik. Başaramız diyenlere inat, ilçemizin çöpünü çıkartma gemileriyle ana karaya taşıdık. Adalar’ı kara sineklerden, hastalıklardan ve pislikten kurtardık”dedi. Sağlık alanında da önemli hizmetler yaptıklarını hatırlatan Özden, “Belediyemizin bütçesinin durumu ortada. Ambulansımız yoktu. Yaptığımız girişimlerimiz sonucunda Belediye bütçesinden bir kuruş harcamadan bugün hala çalışan “Horoz Reis” isimli tekneyi Belediye’ye ve Adalar’a kazandırdık. Bunun yanında Maltepe iskelesi sorunu çözdük. Adalarımızda yaşayan insanlarımız asbestli borulardan su içiyorlardı. İçinde kansorejen maddelerin bulunduğu bu borulardan ilçemizin kurtulmasını sağlayarak, altyapısını tamamen yeniledik. Yıllarca yaptığımız mücadeleler sonucunda Adalılarımızın ısınma problemini ortadan kaldırdık. Adalar’a doğalgaz getireceğiz dediğimde kimse inanmadı. Ancak verilen mücadeleler sonrasında, bunu da başardık. Projelerini hazırladık, alt yapısını oluşturduk. Büyükşehir Belediyesi’nde verdiğimiz zorlu mücadele sonusunda tarihi bir olaya tanıklık ederek Adalar’a doğalgaz’ı kavuşturduk”dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.