FLAŞ HABER
Hakimiyet Gazetesi

OYNADIĞI OYUNCAKLARI SORDULAR

OYNADIĞI OYUNCAKLARI SORDULAR

Bu yıl buruk bir şekilde Koronavirüsü’nün gölgesinde kutlanan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle Kartal’da oluşturulan çocuk meclisi ilk toplantısını gerçekleştirdi. Virüs salgını nedeniyle online yapılan toplantıda Belediye Başkanı Gökhan Yüksel çocuklara hitap etti.
Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 100. yılında 20 mahalleden 20 çocuğun katıldığı oturumda,
Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, Çocuk Meclisi Toplantısını tüm olumsuz koşullara rağmen uzaktan da olsa yapmak istediklerini ve 23 Nisan’da bunu gerçekleştirmenin ayrıca önemli olduğunu belirterek çocukların kendi mahalleleri ile ilgili aktardığı sorun ve görüşlerini tek tek dinledi.
İLETİLENLER HAVADA KALMAYACAK
Çocukların ilettiği konuların havada kalmayacağını, aktarılan sorunlara çözümler üretileceğini belirten Başkan Yüksel, alınan kararların Kartal Belediye Meclisi’nde de tavsiye karar olarak oylamaya sunulacağını da söyledi. Görüşme sırasında, çocuklar Başkan Yüksel’e ilginç sorularda sordular. Yüksel’e çocukken en çok sevdiği oyunları ve çocukken yapmaktan sıkıldığı konuları da soran çocuklar, Belediye’nin kendilerine yönelik yaptığı yatırımlar konusunda da bilgilendirildiler.
Kendisine yönetilen tüm sorulara cevap veren Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, Kartal Çocuk Meclisi’nin toplantılarının rutin hale geleceğini ve iki ayda bir düzenli toplantı yapılacağının da altını çizerek, ilçe de yaşayan çocukların eğitim, çevre, planlama vb. konulardaki sorunlarını, dileklerini görüşeceklerini söyledi.
EN ÇOK KREŞ KARTAL’DA
Kartal Belediyesi’nin 15 kreş ile Türkiye’de en çok kreşe sahip belediye olduğunu vurgulayan Başkan Yüksel, 20 Mahallesi olan Kartal’daki Çocuk Meclisi’ne her mahalleyi temsilen bir çocuk katıldığını ve Meclis Üyesi Mustafa Cansunar’ın görme engelli bir öğrenci olarak hem mahallesini hem de tüm engelli çocukları temsil ettiğini söyledi. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 100. yılında Kartallı çocukların, kent yönetiminin aktif katılımcıları olduğu, kent politikalarında fikirlerinin dikkate alındığı bir mecliste bir araya toplamayı hedeflediklerini belirten Başkan Gökhan Yüksel; yarının büyükleri olan çocukların, kendileri ile ilgili kararlara bu şekilde katılmalarının TBMM’nin 100. Yıl dönümünde simgesel olarak anlamlı olduğunu söyledi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.