FLAŞ HABER
Hakimiyet Gazetesi

Muhtarlara telefon kıyağı kızdırdı

Muhtarlara telefon kıyağı kızdırdı

İstanbul’da bulunan mahalle ve köy muhtarlarına Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu tarafından tanesi 2,500 TL’den satılan telefon hediye edildi.
Hasan DEMİR
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, kent genelinde bulunan 962 mahalle ve köy muhtarlarına Ramazan Bayramı öncesinde akıllı telefon hediye etti. İstanbul Büyükşehir Belediyesi bütçesinden karşılanan telefonların tanesi ise yaklaşık İki bin beş yüz Türk lirası.
Türkiye dünya genelinde insanlığı etkisi altına alan yeni tip COVİD-19 virüsü ile mücadele ederken, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Bayram öncesinde mahalle ve köy muhtarlarını akıllı telefon ile sevindirdi.
MUHTARLARA MEKTUP YAZDI
İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin hediye ettiği ve tanesi 2.500 TL’den satılan Huawei marka cep telefonlarını muhtarlıklara gönderen İmamoğlu, ayrıca mektup ta yazdı. İletişime büyük önem verildiğinin belirtildiği mektupta, İmamoğlu, mahalle ve köy muhtarlıklarına Bakırköy’de bulunan ek hizmet binasında daha iyi şartlarda hizmet vereceklerini de duyurdu. İmamoğlu’nun imzasının bulunduğu mektupta “Çalışmalarınızı gerçekleştirirken sizlere iletişim kolaylığı sağlayacak yazılımları ve uygulamaları hazır halde yeni nesil cep telefonlarını siz değerli muhtarlarımıza takdim etmekten mutluluk duyuyoruz”dedi.
ŞİMDİ SIRASIMIYDI?
İnsanların Koronavirüs karşısında ölüm kalım mücadelesi verdikleri bir dönemde İmamoğlu’nun muhtarlara yaptığı bu jest toplumda ise büyük infial yarattı. Belediye’nin gelirlerinin azaldığından şikayet ederek, geçtiğimiz hafta düzenlenen Belediye Meclis toplantısında, borçlanma yetkisi isteyen İmamoğlu’nun bu hareketi kent halkını ise kızdırdı. Sürekli israftan bahseden ve Belediye’nin gelirlerini har vurup harman savurmayacakları yönünde açıklamalarda bulunan İmamoğlu’nun yaptığı bu jesti sosyal medyada ise günün konusu oldu. CHP’lilerinde tepki gösterdiği uygulama ile ilgili olarak vatandaşlar, “Mücadele ettiğimiz COVİD-19 virüsü karşısında milyonlarca insan işini kaybetti, esnaflar dükkanlarının kepenklerini kapatmak zorunda kaldı. Her bir birey yardıma muhtaç duruma düşerken Büyükşehir belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ne yapmak istiyor? Telefonlara ödenen paralar ile yoksul ve dar gelirli daha fazla vatandaşa yardım yapılabilinirdi. Ekrem İmamoğlu kimin aklına uyuyor ise yanlış üstüne yanlış yapmaya başladı. Üstelik hani Belediye zor durumdaydı ve gelirleri düşüyordu. Muhtarların her birinin zaten akıllı telefonları var, verilen bu telefonlara da muhtaç değiller. Bu telefonların verilmesi büyük bir skandaldır. Belediyedeki israfı önlemek için verilen oylarla seçilen Belediye Başkanı şimdi kendisi Belediye’nin parasını har vurup harman savuruyor. Harcadığı her kuruşta saçı bitmemiş yetimin hakkı vardır. Bu hareketleriyle belki belli bir kesimin gönlüne girebilir, ancak İstanbullunun hakkını peşkeş çekiyor. Yazıklar olsun”dediler. Vatandaşlar muhtarlara da seslenerek, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden kendilerine verilen akıllı telefonların iade edilmesini istediler.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.