FLAŞ HABER
Hakimiyet Gazetesi

KARTALI YAKIŞMIYOR

KARTALI YAKIŞMIYOR

Marmaray’ın geçtiği tren alt geçitleri Kartal’da tam bir çöplük haline dönüştü. Hiç bir yetkilinin görmediği ve kaderine terk ettiği tren köprülerinin altı yoldan geçen vatandaşlar için ise korkuya neden oluyor.
Ulaştırma Bakanlığı tarafından yürütülen Marmaray çalışmaları kapsamında yapılan tren yolunun geçtiği köprülerin altlarına yönelik düzenleme çalışmaları tamamen durduruldu. Aradan geçen süre içinde tek bir çivinin bile çakılmadığı tren yolunun altları vatandaşlar için büyük tehlike oluştururken, içki içen ve uyuşturucu madde kullananların ise yeni adresi haline dönüştü.
Ucube bir şekilde yapılan buranın Kartal’a yakışmadığını dile getiren vatandaşlar, inşaat şantiyesi görünümündeki bu yerin bir an önce düzenlenmesini istiyorlar. Tren yolu köprülerinin altlarının merkezde kalan bölümlerinin bir kısmının yeşil alan olarak, bir kısmının da işyeri yapılarak esnaflara kazandırılmasını da sözlerine ekleyen vatandaşlar, “Burasının hali içler açısı. Kısa bir süre önce yapılmasına rağmen, köprünün kolonları yıpranmaya başladı. Her taraf pislik içinde. İnsan sağlığı için tehlikeli. Buradan gelebilecek tehlikeleri yetkililer görmüyor mu? Seçim öncesinde verilen sözler ne oldu?
Buradaki manzara Kartalımıza yakışmıyor. Adeta burası büyük bir felakete davetiye çıkarmış durumdadır. Zaten Kartal Baba alt geçidinin yüksekliği fazla olmadığı için sürekli kazalar meydana geliyor. Yetkililerin bu konu ile ilgilenip bir an önce çözüm bulmalarını istiyoruz” dediler.

 

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.