FLAŞ HABER
Hakimiyet Gazetesi

İZMİR GAZETESİNE 60 BİN TL

İZMİR GAZETESİNE 60 BİN TL

Kartal Belediyesi’nin Nisan ayı Meclis toplantısının ikinci oturumuna AK Partili Haydar Göksoy’un konuşması damgasını vurdu. Belediye’nin harcamaları üzerine gündem dışı konuşma yapan Göksoy, Gökhan Yüksel başkanlığındaki belediye’nin sular, seller gibi israf yaptığını vurgulayarak “Parklardaki tabelaları mezar taşı gibi büyüterek Kartal’ı cazibe merkezi yapamazsınız”dedi.
Kartal Belediyesi Meclisinin Nisan oyu toplantısının ikincisi çiçeği burnunda yeni Meclis Başkanvekili Özlem Bulut başkanlığında gerçekleştirildi. 2020 yılı faaliyet raporunun görüşüldüğü Meclis toplantısında, AK Partili Meclis Üyesi Haydar Göksoy gündem dışı yaptığı konuşmada Kartal Belediyesi’nin önceki başkanı Altınok Öz’ü arar duruma geldiğini söyledi.
MEZAR TAŞI GİBİ TABELALAR
Yüz binlerce lira harcanarak Kartal Meydanına büyük ailem kartal tabelası yada parklardaki tabelaları mezar taşı gibi büyüterek Kartal’ın cazibe merkezi haline getirilemeyeceğinin altını çizen Göksoy, faaliyet raporuna muhalefet şerhi koyduklarını söyledi.
Kartal’da kamunun büyük zararının söz konusu olduğuna dikkat çeken AK Partili Meclis Üyesi Göksoy, algının yalandan daha beter olduğunu kaydettiği konuşmasında, “Patlarsa olmayacak işler olacaktır. Büyükşehirin yaptığı bir künk bağlama işini öyle abarttınız ki, kendiniz yapmış gibi 5 kilometrelik yağmur kanalı gibi anlattınız”diye konuştu.
İŞTE ŞEFFAF BELEDİYECİLİK!
Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel’in reklam harcamalarına da büyük rakamlar harcandığını dile getiren AK Partili Meclis Üyesi Haydar Göksoy, “Ben şimdi burada 2020 yılında Başkanın reklamı için harcadığı 2 milyon 863 bin liralık 17 dosyasını anlatacağım. Bu para doğrudan temin yada pazarlık usulüyle harcanmış. Bununla beraber diğer reklam meteryalleri için toplam harcanan para 7 milyon 738 bin lira. Bunlar Kartal Belediyesinin çalışmalarını sosyal medyada, radyolarda, televizyonlarda, gazetelerde anlatmak, yani reklam yapmak için harcanan tutarlar. Bu sular, seller gibi bir israf. Bunların verildiği firmalar da İsveç çakısı gibi. Firmada yok yok. Bütün ihaleler bunlara verilmiş. İşte bu şeffaf Belediyecilik.” diye konuştu.
VİCDANSIZCA HARCAMALAR
Geçtiğimiz yıl içinde Kartal Belediyesi’nin anma programları için 2 milyon 513 bin TL harcadığını da kamuoyuna açıklayan AK Parti Belediye meclis üyesi Haydar Göksoy, bu paraların nasıl vicdansızca harcanarak heba edildiğini Kartal halkına sunduğunu da dile getirerek ” İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde yandaş firmalara ihaleler verdiğimizi söylüyordunuz. Hepsi yalan çıktı. Yandaş firmalara nasıl kaynaklar aktarıldığını burada görüyorsunuz. Vidanınız sızlamıyor mu? Bakın 5 adet masa üstü, iki adet dizüstü bilgisayar için 347 bin TL ödeme yapılıyor. Bir adet fotoğraf makinesi, video işletme paketi ve 10 adet ofis uygulama yazılımı, başkanın reklamları için ödenen para 304 bin lira+KDV’dir”dedi. Kartal Belediyesi’nin geçtiğimiz yıl Mehmet Ali Büklü ve Bayram Demirkol parklarının kafeteryaları ve kış bahçesi için de 1 milyon 771 bin TL ödediğine dikkat çeken Göksoy, “İyi, kötü hepimiz ticaret yapıyoruz. Hatta bir dönem de kafeterya işletmeciliği için bir takım girişimlerde bulundum ve Dünyaca ünlü markalarla görüştüm. Böyle fiyat almadım, görmedim. Her yıl akıllı binanızın çatısının tamiri için geçen yıl da aynı ihaleyi yapmıştınız 110 bin lira. Her sene aynı firmalara verilen ihaleler, bitmek tükenmek bilmeyen arızalar. Geçen yıldan biliyoruz, bu paraları veriyorsunuz ama hepimizin kullandığı tuvaletlerin kapısını pet şişe kapağıyla tutturmuştunuz. O gün de aynıydı, bugün de. Değişen bir şey yok.”dedi. Sözlerine Belediye ikramlarına ödenen rakamlarla sürdüren Göksoy, “Geçen yıl sadece ikramlar için harcadığınız para 863 bin lira. Faaliyet raporunda Kartal Belediyesi olarak eksi 58 milyon lira bakiye vermişiz. Zaten böylesi harcamalarla vermemek mümkün değildir. Personel giderlerinin çokluğundan bahsedersiniz, hizmet alımlarını mali yükünden bahsedersiniz, Ama burada gördüğümüz rakamlar bizlerin dudaklarını uçuklatıyor. Yine yandaş bir firmaya verilen basılı tanıtım meteryalleri alımı için 432 bin lira ödenmiş. Bir başka firmaya da aynı şeyler için ödenen tutar 335 bin lira. Bir başka firmaya konteyner bakımı için verilen para 332 bin lira. Şubat ayı konserleri için ödenen miktar 76 bin lira. Ayrıca bunların organizasyonları için hizmet alım bedeli 100 bin lira. Taksi durakları derneği için verilen akşam yemeğinin bedeli 63 bin lira”dedi.
DUDAK UÇUKLATIYOR
AK Partili Belediye Meclis Üyesi Haydar Göksoy, Kartal Belediyesi’nin basına ödediği haber paralarını da gündeme taşıdı. Kartal dışında yayın yapan bir yerel gazeteye Kartal Belediyesi’nin haberlerini internet sitesi üzerinden yayınlanması için 60 bin TL ödeme gerçekleştirildiğini vurgulayan Göksoy, Kartal’daki gazeteler dururken neden bu para ilçe dışındaki bir gazeteye veriliyor”dedi. Kartal’da bulunan yerel basının vicdanına seslendiğini de dile getiren Göksoy, “Tüm bu paralar Kartal dışındaki gazetelere ve firmalara veriliyor. Bir tanesi Kartallı değil. Bu paralar Kartal’da alın teri döken, Kartal Belediyesinin haberlerini yapan kardeşlerimize verilsin, Tek kelime etmeyiz. Helal-i hoş olsun. Ama öyle değil. Verilen paralar Kartal dışı, hatta şehir dışı”dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.