FLAŞ HABER
Hakimiyet Gazetesi

İNŞAAT MÜHENDİSİ ABDURRAHMAN AĞAÇ’IN ADI VERİLDİ

İNŞAAT MÜHENDİSİ ABDURRAHMAN AĞAÇ’IN ADI VERİLDİ

Kartal Belediyesi tarafından yaptırılan ve İnşaat Mühendisi Abdurrahman Ağaç’ın ismini taşıyan yürüyen merdivenin açılışı yapıldı.
Çavuşoğlu Mahallesi Yakacık Caddesi üzerinde bulunan ve özellikle engelli vatandaşların ulaşımında büyük kolaylık sağlayacak olan merdivenin açılış törenine Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, CHP Belediye Başkan adayı Gökhan Yüksel, CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, Merhum Abdurrahman Ağaç’ın ailesi, vatandaşlar katıldılar.
Törende konuşan Belediye Başkanı Altınok Öz, Kartal’da yaşayan yaşlı ve engelli vatandaşlar için büyük bir sorun yaratan yokuş ve merdiven sorunu; inşa edilen yürüyen merdiven ve engelli asansörü ile çözüldüğini ifade ederek “Hayata geçirilen proje kapsamında yürüyen merdiven ve Merdiven Tipi Engelli Platformu ile yaklaşık 500 metreyi bulan yol mesafesi kısaltıldı ve Kartallı vatandaşlarımıza kolay, hızlı ve konforlu erişim imkânına kavuşturuldu” dedi.  Adı verilen İnşaat Mühendisi Abdurrahman Ağaç’ın buranın kontrolü sırasında kalp krizi geçirdiğini de hatırlatan Öz, “2011 yılında belediyemize gelen Abdurrahman Ağaç, buranın, Kartal Belediyesi  binasının yapımında çok çok büyük katkıları olan bir mesai arkadaşımızdı. Başka bir hastalıktan rahmetli oldu. Biz de bu nedenle Abdurrahman Ağaç ismini verdik”dedi.
Törenden sonra gazetecilerin sorularını yanıtlayan CHP Kartal Belediye Başkan adayı Gökhan Yüksel ise, “2009’dan beri Kartal’ı sosyal demokrat belediyecilik anlayışı ile yönetiyoruz. Bu yürüyen merdiven de sosyal demokrat belediyecilik anlayışımızın bir eseri. Kartal’ın Hürriyet Mahallesi’nde 230 yatak kapasiteli bir huzur evi inşa ettik. Yeni dönemde buranın kapasitesini arttıracağız. Yaşlı ve engellilerimiz için projelerimiz artarak devam edecek.” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.