FLAŞ HABER
Hakimiyet Gazetesi

İLK ETABI EYLÜLDE KAPILARINI AÇIYOR

İLK ETABI EYLÜLDE KAPILARINI AÇIYOR

Korona Virüsü nedeniyle açılışı erkene alınan Göztepe Hastanesi açılışını bekliyor. İlk etabının yüzde 90’ının tamamlandığı hastane Eylül ayında hasta kabulüne başlayacak.
Sadece Kadıköy’ün değil, Anadolu Yakasının önemli sağlık merkezlerinden biri konumuna gelen Göztepe Şehir Hastanesi, 1972 yılında hizmete girdi. SSK Hastanesi olarak bilinen ve daha sonra Eğitim ve Araştırma Hastanesi ünvanıyla sağlık sektöründe hizmetin sürdüren Hastane yeni yapılan yatırımlarla Şehir Hastanesi statüsüne kavuşturuldu. Büyük değişimin yaşandığı hastane İstanbul’un en modern hastanelerinden biri oluyor. Yenilenme projesiyle yılda 1,5 milyon ayakta hastaya, 50 bin de yatılı hastaya hizmet verecek olan Göztepe Şehir Hastanesi, bulunduğu bölgede ise emlak fiyatlarında büyük artışa neden olarak değer kattı.
TOPLAM BİN YATAKLI
Ülkemizin Depreme dayanıklı hastanelerinden biri olan Göztepe Şehir Hastanesi, toplamda bin yatak kapasiteli. Hastanenin 1. etabı 688 yataktan oluşuyor. 13 katlı ve 3 blok halinde inşa edilen hastane 256 bin metrekarelik alanda yapılıyor. Göztepe Şehir Hastanesi Anadolu Yakasında bulunan Kartal Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesinden sonra en büyük kapasiteye sahip ikinci hastane konumunda. Günlük 6-7 bin hasta sirkülasyonunu karşılayabilecek şekilde İstanbullulara hizmet verecek olan Hastane’nin tamamlanan birinci etabında hasta yatak kapasitesi 688, yoğun bakım hasta yatak kapasitesi 91, acil müdahale hasta yatak kapasitesi 42, tıbbi koruma, hasta yatak kapasitesi 31, PACU hasta yatak kapasitesi 31, enfeksiyon hastalıkları hasta yatak kapasitesi 18, mahkum hasta yatak kapasitesi 8, poliklinik oda sayısı 176, ameliyathane sayısı 27, konsültasyon oda sayısı 176, helikopter pisti 1.. otopark kapasitesi ise 906. Hastanenin ilk etabının tamamen bitirilmesiyle Eylül ayında açılarak, hasta kabulüne başlayacağı duyuruldu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.