FLAŞ HABER
Hakimiyet Gazetesi

Halk ittifakı Adalar’da DSP çatısı altında toplandı.

Halk ittifakı Adalar’da DSP çatısı altında toplandı.

Pazar günü yapılacak olan yerel seçimler öncesinde Adalar halkından DSP adayı Coşkun Özden’e büyük bir destek geldi.
Hasan DEMİR
31 Martta yapılacak olan yerel seçimler için geri sayım başlarken, Adalar’da vatandaşların “Adalara Adalı Başkan istiyoruz” sloganıyla DSP çatısı altında kurdukları halk ittifakı her geçen günü daha da büyüyor.
YEMEKTE İZDİHAM
Plastik Sanayi Sektörünün önde gelen iş adamlarından İsmet Tanık, DSP Adalar belediye Başkan adayı Coşkun Özden, onuruna yemek verdi. İki restaurant’ta Tanık’ın ev sahipliğinde yapılan yemeğe binlerce Adalı katılırken, izdiham yaşandı. Burada konuşan iş adamı İsmet Tanık, plastik sektörün de Türkiye’nin dünya da ilk beş arasına girdiğini belirterek, gençlere yönelik çok önemli açıklamalarda bulundu.
İSTİHDAM ALANI
Coşkun Özden’in Belediye Başkanlığı seçilmesiyle birlikte Adalı gençlerin, sektörde istihdam edileceğini kaydeden iş adamı İsmet Tanık, “1998 yılındı plastik eğitim araştırma vakfı kurduk. Bu vakfımızın Gebze ve Halkalı olmak üzere da üç bine yakın öğrenciye mesleki eğitim verdiği iki okulu bulunuyor. Coşkun beyin projelerini okudum. Gençlerle ilgili olarak Adalı iş adamlarıyla görüşüp, Adadaki gençlerimizin bir nebze de olsa iş sorunun halledeceğim vaadi bulunuyor. Bende bu sözün bir parçası olmak için buradayım. Plastik sanayi sektörü, kimya kolu ile birlikte yıllık 150 milyar dolar ciro yapan bir meslektir. Coşkun beyin Belediye Başkanlığı ile birlikte, bu okulumuzda öğrenim görmek isteyen Adalılara her türlü kolaylığı sağlayacağız. Ayrıca gerek benim şirketlerimde gerekse, diğer dostlarımızın şirketlerinde staj yapma imkanı sağlayacağım. Bunun yanında bu sektörü meslek olarak görüp çalışmak isteyen tüm Adalılarımıza iş taahhüdü veriyorum” dedi.
İŞSİZLİĞİ ÇÖZECEK
Kendisine destek veren iş adamı İsmet Tanık’a teşekkür eden DSP adayı Coşkun Özden, “Adalar’da çok sayıda lise, üniversite mezunu olan ancak iş bulamayan gençlerimiz bulunuyor. Adalarımızdan çıkarak, ülkemiz ekonomisine büyük katkılar sağlayan ve iş alanları açan İsmet Tanık gibi bir çok sanayici ve iş adamımız var.  Burada hayata geçirmek istediğim vaatlerimden bir tanesi de Adalı gençlerimizin işsizlik sorunu çözmektir. Seçimleri kazanırsak, eğitimlerine, uğraşlarına ve isteklerine göre Adalı gençlerimizin ve işsizlerimizin istihdam edilmesi noktasında bu işadamlarımızla tek tek konuşup görüşerek Adalara özel kontenjanlar ayırmalarını sağlayacağım” dedi.
CENTİLMENLİK ÖRNEĞİ
Pazar günü yapılacak olan seçimler arifesinde diğer Belediye Başkan adaylarına da başarılar dileyerek centilmenlik örneği sergileyen DSP adayı Coşkun Özden, “Adalarımıza yakışır bir şekilde güzel bir yarış oluyor. Tüm belediye başkan adaylarımıza teşekkür ediyor, başarılar diliyorum.  Gerginlik, çekişme olmadan düğün bayram ve şenlik havasında bu seçimin neticelenmesini istiyorum. Halkın hak ettiği ve halkımızın kendisini temsil edecek kişinin belediye başkanı olmasını diliyorum. Hiçbir şahsi beklentim yok.  Daha önce de burada 10 yıl belediye başkanlığı yaptım. Adalarımızın bir çok sorununu hiçbir ayrım yapmadan hep birlikte çözdük.” Dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.