FLAŞ HABER
Hakimiyet Gazetesi

GENEL MERKEZE KILIÇ ÇEKTİLER

GENEL MERKEZE KILIÇ ÇEKTİLER

31 Martta yapılacak olan yerel seçimler öncesinde CHP’de sular bir türlü durulmuyor. MYK ve PM’sinden  Maltepe adayını belirlemek üzere tam yetki alan Kılıçdaroğlu’nun yeniden Ali Kılıç’ı ataması ilçe örgütünü ayaklandırdı.
Atamanın hemen ardından Engin Özkan bir basın açıklaması yaparak yönetim kurulu ile birlikte görevlerinden istifa ettiler. Özkan ile birlikte bazı mahalle brim başkanları da istifa ederken, CHP’liler Genel Merkeze yürüme kararı aldı.  Aralarında Belediye Başkan adaylarının da bulunduğu bir gurup CHP’li ilçe meydanında toplandılar. Buradan Ankara’ya yürümek için yola çıkacak olan gruba polis izin almadıkları gerekçesiyle izin vermedi. Meydana gelen Ali Kılıç taraftarlarıyla parti içi muhalefet arasında ise tartışmalar yaşandı.
SOKAKTA ANLATAMAYIZ
Mevcut Belediye Başkanı Ali Kılıç’ın yeniden aday gösterilmesinden rahatsız olduklarını dile getiren CHP’li bir gurup yaptıkları basın açıklamasında sert tepki gösterdiler. Maltepe CHP örgütü olarak kaygılarını genel merkeze ilettiklerini dile getiren partililer,”Biz yerel yönetim aday belirleme sürecinde topluma verilen mesajın doğru olmadığını düşünüyoruz. Süreçteki kaygılarımız yapılan atamalar ile tahammül sınırını açmıştır. Türkiye’nin bir bölgesinde halkı tehdit eden bir aşiret reisi adayımız olabiliyorsa, CHP Genel Başkanına sahtekar, düzenbaz diyen, boğazına çıngırak takmakla tehdit eden AKP’li bakana sevgi dolu bakışları ile gururlu fotoğraf paylaşan kendilerinin ve ailelerinin servetini açıklayamayanlar aday yapılabiliyorsa bizim bunu kabul etmemiz mümkün değildir” dediler.
MİDELERİ KABUL EDİYOR
Açıklama da partililer, “Birilerinin midesi genel başkana hakaret edenleri kabul edebiliyor olabilir. Ama bizler kabul etmiyoruz. Sindirmiyoruz ve etmeyeceğiz. İstanbul’un başarılı, namuslu Belediye Başkanları değiştirilirken, sıkıntı olanların tekrar aday yapılması bizleri derin kuşkuya düşürmüştür. Belediye Başkanlıkları hemşeri, eş, dost, ekip arkadaşı, manevi oğlu gibi altı boş, lümpen davranışlar ile belirlenemez. Biz Maltepe örgütü olarak temsilcilerimiz aracılığı ile kaygılarımızı il başkanlığımıza genel merkezime iletmeye çalıştık. Anlaşılıyor ki; ya biz anlatamamışız yada muhataplarımız anlamamış. Bu düzende sorun olduğunu hepimiz görüyoruz. AKP yöntemleri ile partimizi yönetemeyiz. Biz onlara benzemeyeceğiz. Onlar çalıyor diye tüyü bitmemiş yetimin hakkını sormaktan vaz geçmeyeceğiz. Parti yetkililerimize son kez sesleniyoruz. Hatadan dönmek bir erdemliktir. Biz güvendiğimiz adaylarla sokakta olmak istiyoruz. Karayolları arazisini peş keş çekenlerle değil. Biç emekçilerin haklarını savunmaya devam edeceğiz. Beton çetelerinin AKP talamı düzeni işbirliklerinin partimize ayar vermesine müsaade etmeyeceğiz”   

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.