FLAŞ HABER
Hakimiyet Gazetesi

FİTİLİ KADIN KOLLARI ATEŞLEDİ

FİTİLİ KADIN KOLLARI ATEŞLEDİ

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun dün gece kısa süreli istifası AK Parti’yi de ikiye böldü. Korona virüsü nedeniyle alınan iki günlük sokağa çıkma yasağının ilan edildiği saatlerde ortaya çıkan görüntüler üzerine İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tüm sorumluluğu üzerine aldığını belirterek dün gece istifa etmişti. Kamuoyuna bomba gibi düşen Soylu’nun istifası kısa süre içinde sosyal medya dada gündem oluştu. Soylu’nun görevine devam etmesi gerektiği yolunda Cumhurbaşkanlığına milyonlarca mesaj iletildi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ise İletişim Başkanlığı aracılığıyla yaptığı açıklama da İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun istifasının kabul edilmediğini açıkladı.
Ancak Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kararı beklenmeden başta kadın kolları olmak üzere bir çok AK Partili Süleyman Soylu’nun istifasını memnuniyetle karşılarcasına ardı ardına sosyal medyadan paylaşım yaptılar. Gazeteci Cem Küçük, katıldığı bir programda Soylu’nun istifasının Cumhurbaşkanlığı tarafından kabul edilmemesi üzerine atılan mesajların silindiğini öne sürdü.
KADIN KOLLARINA TEPKİ
İstifanın açıklanmadının hemen ardından, AK Parti Kadın Kolları başkanı Başkanı Selva Çam’ın, “Sn. Süleyman Soylu ’yu tabanımız sevmişti. Ancak,başarının nereden geldiğini, imkan & yetkileri kimin verdiğini,liderimiz Sn.@RTErdogan ’ın gücünü nasıl paylaştığını asla unutmamalı. Şayet liderinden destursuz ayrılır ise, bu muhabbeti yitirir; Kardeşane hatırlatmak istedim! #RTErdogan” diye paylaşım yaptı. Ancak Soylu’nun istifasının geri dönmesi üzerine aynı kadın kolları başkanı bu kez Soylu ile çekilmiş bir fotoğrafını sosyal medyadan paylaştı.
İSTİFA ETSİN
Süleyman Soylu’nun AK Partili hükümetin bir kabine üyesi olduğunu ve göreve geldikten sonra Türkiye’de çok önemli işlere imza attığını dile getiren AK Partililer, “İstifanın kabul edilip edilmeyeceği belli oluncaya kadar bekleyemeyenler Sayın Soylu’nun yüzüne nasıl bakacaklar”dediler.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.