FLAŞ HABER
Hakimiyet Gazetesi

EN RAHAT DSP

EN RAHAT DSP

31 Martta yapılacak olan yerel seçimler öncesinde Adalar’da seçime girecek olan DSP ve AK Parti’nin Belediye Meclis Üyesi listesi şekillendi.
DSP ve AK Parti hazırladıkları Belediye Meclis Üyesi aday listelerini ilçe seçim kuruluna teslim ederken, CHP’de ise çalkantılar devam ediyor.  Adalar’da seçim kuruluna ilk listesi veren parti ise DSP olurken, ilçenin sevilen simalarından tarihi Merkez Eczanesi Sahibi Avni Kurtuldu kontenjan adayı olarak yer aldı. DSP’nin birinci sırasında Avukat Muzaffer Yıldırım, ikinci sırada Müslüm Şahin bulunurken, diğer sıralama ise şu şekilde oluştu. Radife Sanlısoy, Mıgır Güzelyan, Nihat Aslan, Rıdvan Çınar, Zuhal Yüksel, Anıl Güler, Özgür Çelik, Gözde Erdoğan. DSP listesinin diğer bir özelliği ile 5 üniversite mezunu genç bulunuyor.
AK PARTİ LİSTESİ
Adalar’ın siyasi yapısı nedeniyle yerel yönetimlerde seçilmesi çok zor görünen AK Parti’nin listesi de parti içi küskünlüklere neden oldu. Yeni aday listelerinde belediye eski Meclis üyelerine yer verilmedi. Son yapılan Cumhurbaşkanlığı ve genel seçimlerinde HDP’nin ardından üçüncü parti olan AK Parti listelerinde, ilçenin sevilen esnaflarından Kemal Türkyılmaz’ın bulunması büyük bir avantaj sağlıyor. Siyasi kulislere göre; AK Parti’de Belediye Meclis Üyesi aday listesi Türkyılmaz’ın bulunması nedeniyle Belediye Başkan adayı Avukat Özlem Öztekin Vural’dan fazla oy alacağı noktasında görüş belirtiliyor.
MECLİSE RAZI OLDU!
Belediye Başkan aday adaylığı başvuruları sırasında; AK Parti’den Adalar Belediye Başkan aday adaylığına başvurmak isteyen ancak partinin il yönetiminden vize alamayan ilçe eski başkanlarından İsmail Hakkı Durmuş listenin başında bulunuyor. Belediye Başkan adayı Avukat Özlem Öztekin Vural’ın kamuoyundan sır gibi sakladığı liste de Cumhur ittifakı nedeniyle MHP’lilerde yer alıyor. AK Parti listesinde; İsmail Hakkı Durmuş, Kemal Türkyılmaz, Ali Fuat Akalın, Nesrin Deriş, Yusuf Karakaya, Adem Savaş, Meral Yüncü, Sevgi Der, Erdem Evren Çelik, Engin Terzi aday gösterildi.
CHP’NİN İÇLER ACISI HALİ
Adalar’da yerel yönetimlerde 10 yıldır iktidarda bulunan CHP’nin hali ise tam bir içler acısı konumunda. Belediye Meclis Üyesi aday listelerinin ilçe seçim kuruluna verilmesinin ardından ilçe örgütü karışmıştı. Çalkantılı günler yaşayan CHP’de ilçe yönetimi listelerin seçim kuruluna verilmesinin hemen ardından istifa etmişlerdi. Bu istifaların ardından şimdi de CHP’de yeni yönetim kurulu krizi başlıyor.  Belediye Başkan adayı Erdem Gül’ün ilçe başkanı yapmak istediği Erkan Genco Doğan’a Belediye Başkanı Atilla Aytaç ve ekibinin karşı çıktığı belirtiliyor. Belediye Meclis Üyesi aday listesi savaşının devam ettiği Adalar CHP’de  seçim kuruluna teslim edilen listelerde yer alan isimlere gelen tepkiler üzerine Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşen Belediye Başkan adayı Erdem Gül, bazı adayların istifasını istemişti. Bunun üzerine Belediye Meclis üyesi aday listesi yeniden hazırlanmak üzere; liste de bulunan Oktay Biçer, Neşe Nazmiye Erdilek, Sidar Şimşek, Janet Otluoglu, Hıdır Uvacin ve kontenjan aday Yüksel Yüce’nin istifaları seçim kuruluna ulaştırıldı. Gözler şimdi yeni yapılacam Meclis Üyesi aday listesine çevrildi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.