FLAŞ HABER
Hakimiyet Gazetesi

CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN AÇTI

CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN AÇTI

Yapımı yıllardır devam eden ve Halkalı’ya kadar uzatılan banliyö hattının açılışı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Kartal’da düzenlenen törenle açıldı.
Konuşmasında CHP’yi hedef alan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gebze – Halkalı tren hattının eskiden 185 dakikada kat edilebilen bir mesafeyken yenilenmesiyle birlikte şimdi 115 dakikaya indiğini söyledi.
İstanbullulara zamandan 1 saat 10 dakika kazandıracağını dile getiren Erdoğan, “CHP’lilerin böyle bir derdi var mı? Böyle bir sıkıntısı var mı? Ama bizim derdimiz hizmet. İstanbul’un en işlek ve dolayısıyla trafik yoğunluğu en çok olan bu hat, saatte tek yönde 75 bin, gündeyse 1 milyon 700 bin yolcu taşıyacak. Bir başka ifadeyle normalde ancak 100 bin araçla taşınabilecek yolcuyu, bu hattımız tek başına gidecekleri yerlere ulaştıracak” dedi.
İstanbul’un 10 ilçesinin bu hattı kullandığını ifade eden Erdoğan, banliyö hattının kent trafiğinde önemli bir rahatlatmaya yol açacağını da vurguladığı konuşmasında “Tren hatları Anadolu Yakası’nda Haydarpaşa’ya kadar gidiyordu. Avrupa Yakası’nda Sirkeciye kadar gidiyordu. Biz Marmaray inşa ederek bu iki yakayı birleştirdik. İstanbul’u bir uçtan diğer uca böyle bir sistemle katetmek gerçekten zorlu bir işte. Hem alt yapıda hem üst yapıda çok ciddi çalışmalar yapıldı. 1,4 milyar euro yani yaklaşık 8,5 milyar lira harcanan Gebze-Halkalı tren hattının şehrimize kazandırıldı. Bu hatla birlikte İstanbul’un 170 kilometre olan uzunluğunu 233 kilometreye çıkarmış oluyoruz”dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.