FLAŞ HABER
Hakimiyet Gazetesi

Pendik dünya çocuklarını ağırlayacak

Pendik dünya çocuklarını ağırlayacak

Pendik Belediyesinin bu yıl 13.’sünü düzenleyeceği Uluslararası Pendik Çocuk Festivali’ne  12  misafir ülkeden 245 çocuk katılacak.  19-23 Nisan tarihleri arasında gerçekleşecek festival boyunca Türk ve Dünya çocukları Pendik Sahil Meydanı’nı şenlendirecek.
Çocuk Festivali, 20 Nisan’da Pendik Sahil Atatürk Anıtı’nda düzenlenecek açılış töreni ve kortej yürüyüşüyle başlayacak.    Sahil Meydanı’nda  dört gün sürecek Festival boyunca  animasyonlar, konserler, çocuk oyunları, halk oyunları gösterileri, yarışmalar ve birbirinden eğlenceli etkinlikler gerçekleşecek.  Bulgaristan, Makedonya, Çekya, Kırgızistan, Slovakya, Malezya, Endonezya, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Macaristan, Çin, Azerbaycan, Moldova’dan gelecek misafir çocuklar da gösterileriyle festivale renk katacak . Bu yıl mendil kapmaca, sek sek, halat çekme gibi geleneksel sokak oyunları da düzenlenerek  çocuklara keyifli dakikalar yaşatacak. Festival,  23 Nisan’da kapanış etkinlikleriyle sona erecek.
Bilim ve Sanat Şenliği de var
Çocuk Festivali’yle aynı gün Pendik’te Bilim ve Sanat Şenliği de açılacak.  Pendik Belediyesinin desteğiyle İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen etkinlikte ortaokul ve lise öğrencilerinin bilim ve sanat çalışmaları sergilenecek. Sahil alanına kurulan  Şenlik çadırı 4 gün açık kalacak.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.