FLAŞ HABER
Hakimiyet Gazetesi

İYİ PARTİ HAZİNE YARDIMI ALABİLECEK

İYİ PARTİ HAZİNE YARDIMI ALABİLECEK

Günlerdir kamuoyunda seçime girip girmeyeceği tartışılan ve 24 Haziran seçimlerine katılması kesinleşen İyi Parti’nin hazine yardımından faydalanabilmesi için CHP harekete geçti. İyi Parti ile ittifak görüşmelerini sürdüren CHP’den önemli bir adım atılarak, 15 vekilini bu Parti’ye gönderdi.
Aralarında Kartal Belediye Başkan Yardımcılığı yaptığı sırada Niğde’den milletvekili seçilen Ömer Fethi Gürer’in de bulunduğu 15 milletvekilinin istifa ederek İyi Parti saflarına katılmasını ise CHP Genel Başkan Yardımcısı ve parti sözcüsü Engin Altay kamuoyuna açıkladı.
Basın toplantısı düzenleyen Altay, demokrasinin kazanması ve yargının siyasi tasarrufunun ortadan kaldırılması için böyle bir adım attıklarını vurguladı. Altay, İyİ Parti’ye katılan milletvekillerinin ise Afyonkarahisar milletvekili Burcu Köksal, Amasya milletvekili Mustafa Tuncer, Ankara milletvekili Nihat Yeşil, Aydın milletvekili Hüseyin Yıldız, Balıkesir milletvekili Ahmet Akın, Burdur milletvekili Mehmet Göker, Bursa milletvekilleri Nurhayat Altaca Kayışoğlu, Erkan Aydın, Çorum milletvekili Tufan Köse, Edirne milletvekili Okan Gaytancıoğlu, İzmir milletvekili Tacettin Bayır, Kayseri milletvekili Çetin Arık, Kocaeli milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet, Niğde milletvekili Ömer Fethi Gürer, Zonguldak Milletvekili Ünal Demirtaş’tan oluştuğunu söyledi. İYİ Parti yarın TürkiyeBüyük Millet Meclisine başvurarak, Mecliste gurup kuracak. Ayrıca seçimde de hazine yardımından faydalanabilecek.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.