FLAŞ HABER
Hakimiyet Gazetesi

BU ÇAĞDA ÇAĞDIŞI GÖRÜNTÜLER

BU ÇAĞDA ÇAĞDIŞI GÖRÜNTÜLER

Maltepe’nin Cemal Bey caddesi üzerinde elektrik kabloları yerin altına alınmayı bekliyor. Maltepe’nin en eski yerleşim alanlarından olan Bağlarbaşı Mahallesi Cemal bey caddesi üzerinde bulunan elektrik di-rekleri büyük tehlike oluşturuyor. Kabloların çağ dışı görünümleri cadde sakinlerini ürkütüyor. Elektrik kablolarının rüzgarlı ve yağmurlu havalarda birbiri ne çarpması sonucu zaman zaman büyük tehlikeler oluşturduğunu dile getiren bölge sakinleri, kabloların bir an önce yer altına alınmasını istiyorlar.
Anadolu Yakası’nın elektrik dağıtımını üstlenen Sabancı Holdinge ait Enerji-SA yetkililerini göreve davet eden vatandaşlar 250 imzalı dilekçesi Kaymakamlığa ve Belediye’ye teslim ettiler.
Topladıkları imzaları aynı zamanda Enerji SA yetkililerine de veren bölge sakinlerinden Tahir Çelebi, “21. Yüz yılda kablolar sokaklarda yer alıyor. Mahalle sakinleri olarak kablolar yüzünden huzursuz oluyo-ruz. Rüzgarın etkisiyle birbirine çarpan kablolar çevreye kıvılcım atarken, caddeden geçen kamyonlar içinde büyük tehlike oluşturuyor. Biz kabloların yer altına alınmasını istiyoruz”dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.