FLAŞ HABER
Hakimiyet Gazetesi

ADALAR’DA HALK İTTİFAKI

ADALAR’DA HALK İTTİFAKI

31 Mart’ta yapılacak olan yerel seçimler öncesinde Adalar halkının oluşturduğu ittifak ile DSP’den Belediye Başkan adayı olan Coşkun Özden ve ekibine yönelik ilçede olan ilgi ve sevgi çığ gibi büyüyor. 
DSP’nin Adalar Seçim Koordinasyon Merkezi saat meydanında açıldı. Yüzlerce kişinin katılımıyla gerçekleştirilen açılıştan sonra Belediye Başkanı Coşkun Özden, Belediye Meclis Üyeleri ve Adalıların katılımıyla “sevgi yürüyüşü” gerçekleştirildi. 
HALK İTTİFAK KURDU
Türkiye’nin seçim sürecine girmesiyle birlikte Adalar siyasetin de olağan dışı gelişmeler yaşandığını ifade eden DSP Belediye Başkan adayı Coşkun Özden, tüm siyasi gelişmelerin Adalıların gözü önünde cereyan ettiğini belirtti. AK Parti’nin ilçe Başkanı Özlem Öztekin Vural’ı, CHP’nin de Gazeteci Erdem Gül’ü aday yapmasının gündeme gelmesinin ardından halkın kendiliğinden ittifak kurduğunu dile getiren Özden, “Bu süreçte Adalar’da bulunan STK temsilcileri, esnaflarımız, vatandaşlarımız ve Adalı büyüklerimiz üzerimde büyük bir baskı oluşturarak hangi partiden olursa olsun, Belediye Başkan adayı olmamı istediler. Bende Adalıların bu sesine kulak vererek, DSP’den Belediye Başkan adayı oldum”dedi. 
“ADAY OLMAYACAKTIM”
CHP’nin Adalar’dan yola çıkan Belediye Başkan aday adaylarından her hangi birini aday göstermesi halinde kendisinin kesinlikle adaylık düşüncesinin de olmadığını dile getiren Özden, “Adalar’da yaşayan herkes biliyor ki; CHP Adalı bir kardeşimizi aday yapsaydı ben aday olmayacaktım. İki adalı aday yarışsın, ben de bundan memnuniyet duyarım diyordum. Bu söylemimi de defalarca her ortamda beyan ettim. Ancak beklenti olmadı. Şimdi üzerimde bu yola çıkmam noktasında baskı kuranların ne kadar haklı olduğunu daha iyi anlıyorum”dedi.  
MUTLU ADALAR, MUTLU ADALILAR
Adalar’ın sorunlarını çözmek ve ilçe sakinlerine hizmet ve mutlu etmek için çalışacağını ifade eden DSP Belediye Başkan adayı Coşkun Özden, “Asla ayrımcılık yapmadan Adalar’ın çok önemli olan mozaik yapısını koruyarak, sevgi ve saygıyla Adalar’ı yöneteceğiz. Hepsi birbirinden kıymetli Meclis Üyesi kadromuz ile yirmi dört saat değerli Adalıların hizmetinde olacağız. Bize güvenerek yola çıkmamızı sağlayanların bize olan bu güvenini asla sarsmayacağız”dedi. 
ALGI OPERASYONU VAR
Kendi siyasi ikbali için çalışmadığını Adalara ve  halkına hizmet için her şeyi yaptığını vurgulayan DSP Belediye Başkan adayı Coşkun Özden, Adalar’da aday çıkartan CHP ve AK Parti’nin kendisi üzerinde algı operasyonları gerçekleştirdiğini de hatırlatarak, “Bu gibi algı operasyonlarıyla oy devşirmeye çalışanlara halkımız asla prim vermeyecektir. Ne yaparlarsa yapsınlar sağ duyulu ve samimi Ada halkımızın görüşü de kararı da değiştireyeceklerdir”dedi. Bundan sonraki siyasi yaşamını da DSP’de bitireceğini dile getiren Özden “Ben artık geçmişte adını dağlara taşlara yazdığımız rahmetli Genel Başkanımız halkçı Bülent Ecevit’in, kurduğu parti de yani Demokratik Sol Parti’sindeyim. Bu partide de siyasi hayatımı sürdüreceğim ve sonlandıracağım”dedi. 
Özden, yeni dönem için Ada halkının ihtiyaçlarına yönelik olarak projeler hazırladıklarını ve bunları da önümüzdeki günlerde Ada halkına açıklayacaklarını söyledi. 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.