FLAŞ HABER
Hakimiyet Gazetesi

7 YIL SONRA YENİDEN

7 YIL SONRA YENİDEN

AK Parti 6. Olağan Genel kurulunda İl Başkan Yardımcısı Avukat Özlem Öztekin Vural, Adalar İlçe Başkanlığına seçildi.
Haber Merkezi
AK Parti Adalar ilçe kongresi yapıldı. 11 yıl önce ilçe başkanlığından İl Başkan Yardımcılığına getirilen Avukat Özlem Öztekin Vural’ın yeniden ilçe başkanı seçildiği kongreye başta bayanlar olmak üzere Adalılar büyük ilgi gösterdi.
AK Parti İstanbul ilçeleri arasındaki son kongresini Adalar’da gerçekleştirdi. Anadolu Kulübünde yapılan 6. Olağan kongrenin divan başkanlığını il başkan yardımcısı Ahmet Cin yaptı. Yeni yönetimin seçildiği kongrede konuşan divan başkanı Ahmet Cin,  yaşadıkları her kongrenin kendileri için bir besmele olduğunu dile getirerek  2009 yılında iki önemli seçime hazırlandıklarını ifade etti.
Genel Başkan Yardımcıları Erol Kaya, Ravzan Kavakçı, Grup Başkan vekili Mehmet Muş, İstanbul Milletvekilleri İsmet Uçma, Mehmet Ali Pulcu, Adalar Faytoncular Odası Başkanı Hıdır Ünal’ında katıldığı kongre de uzun yıllardır MHP’nin Adalar’da bel kemiğini oluşturan isimlerin başında gelen Kemal Türkyılmaz’da AK Parti saflarına katılarak yeni yönetimde yer aldı.
AK Parti’de bayrak değişiminin yaşandığı Adalar’da mevcut ilçe başkanı İsmail Hakkı Durmuş, 2019 yerel seçimlerinde Belediye Başkan aday adaylığı nedeniyle görev almadı. Yerine ise 2007-2011 yılları arasında ilçe başkanlığı yaptıktan sonra, il başkan yardımcılığına getirilen avukat özlem Öztekin Vural aday gösterildi.  Büyük değişimin gerçekleştirildiği kongrede oy kullanan 162 delegeden 154’ünün oyunu alarak 7 yıl aradan sonra yeniden ilçe başkanlığı koltuğuna oturan Avukat Özlem Öztekin Vural’ın listesinde ise sürpriz isimler yer aldı.
SANDIKLARI PATLATACAĞIZ
Kongrede konuşan ve görevini Avukat Özlem Öztekin’e devir ederek başkanlığa veda eden İsmail Hakkı Durmuş, 41 aylık süre içinde büyük işlere imza attıklarını söyledi. Yaptıkları her hizmetin karşılığını Adalar halkı arasında bulduklarını ifade eden Durmuş, “Adalar halkı bu süre içinde AK parti’nin ilçemize hizmet etmek istediğini gösterdi. Adalar halkı da bu yatırımlarımızı kabullendi, bunun meyvesini ise 2019 yerel seçimlerinde alacağımıza inanıyorum”dedi.  Kongrede konuşan İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak ise, 2019 seçimlerinde Adalar’da sandıkların patlatılacağına inandığını söylediği konuşmasında, “Yorulmadan, bıkmadan az konuşup çok çalışacağız. Adalara kendi yardımcımı ilçe başkanı olarak gönderdim. Belediyenin olmadığı ilçede siyaset yapmak çok zordur. Bende belediyesi olmayan bir ilçede görev yaptım. Ne kadar meşakkatli olduğunu çok iyi biliyorum. Ama zorlukları aşacağız. AK parti olarak hiçbir ayrım yapmadan Belediyemizin olmadığı yerlere çok iyi  hizmet yaptık. Adalara da büyük hizmetler getirdik. Tablolar ortada inanıyoruz ki; önümüzdeki yerel seçimlerde Özlem hanımın başkanlığında Adalar’da yerel seçimleri kazanacağız”diye konuştu.
Daha sonra yapılan seçimlerde 411 delegesi bulunan AK Parti Adalar ilçe kongresinde 164 oy kullanıldı. 154 geçerli oy ile başkan seçilen Avukat Özlem Öztekin Vural, “Daha öncede burada ilçe başkanlığı görevini yürüttüm. Allah nasip etti, Cumhurbaşkanımızın da takdiriyle ikinci kez ilçe başkanı olarak Adalar’a hizmet etmek üzere geri döndüm. Bundan sonraki süreçte devir aldığımız bu hizmet barağını daha yükseklere çıkarmak için gece gündüz ekibimiz ve teşkilatımız ile birlikte çalışacağız. Önümüzde iki önemli seçim bizi bekliyor. Önce Belediye ardından da Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Adalar’da partimizin bayrağını zirveye taşımak istiyoruz”dedi Yeni Yönetim kurulu ise;  Ahmet Karasu, Aydın Ay, Ayşe Kılınç, Enbiya Durmuş, Fahrettin Özdemir, Halil Bolat, Hayrullah Garip, Kemal Türkyılmaz, Mahmut Dursun, Mehmet Malkoç, Osman Keskin, Tülay Taştan, Uğur Sina Şen, Zeynep Sarıkaya yer aldı. Yedek Yönetim Kurulu listesinde ise Nazmi Yüksek, Nafiz Güzeltepe, Aykut Fırcacıoğlu, Şükrü Yiğit, Turan Kına, Sümeyya Senanur Değirmenci, Cumali Ertik ve Hatice Sönmez’den oluştu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.