FLAŞ HABER
Hakimiyet Gazetesi

Son günlerde kamuoyunu sürekli meşgul eden ve üst üste suç duyurusunun gerçekleştirildiği Thodex adı verilen kripto para hakkında Anadolu Adliyesi Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı.
Kripto para borsası olarak adlandırılan Thodex hakkında resen soruşturma başlatıldığını açıklayan Anadolu Adliyesi Cumhuriyet Başsavcılığı, borsanın internet sitesine iki gündür erişilemediği gerekçesiyle çok sayıda kişinin mağdur edildiği iddiası üzerine harekete geçti. Şirket yetkilileri hakkında başlatılan soruşturma kapsamında borsa çalışanlarının ifadelerine başvurulduğu da öğrenildi. Konireks Teknoloji A,Ş bünyesinde 2017’de kurulan Thodex isimli kripto para borsası hakkında açıklama yapan savcılık ” Thodex adı verilen kripto para borsasında gerçekleşen ve çok sayı da vatandaşın mağduriyetine yol açtığı iddia edilen olaylarla ilgili olarak Cumhuriyet Başsavcılığımızca soruşturma başlatılmış olup, adı geçen sistem kapsamında gerçekleşip suç teşkil eden tüm eylemlerin tespiti ve failler hakkında yasal gereği yapılması amacıyla gereken araştırmalar titizlikle sürdürülmektedir”denildi.
Bu arada Mali Suçları Araştırma Kurulu’nun (MASAK), kripto para borsası Thodex’in Türkiye’deki finansal kuruluşlar nezdindeki hesaplarına dün (21 Nisan 2021) itibariyle bloke koyduğu duyuruldu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.