FLAŞ HABER
Hakimiyet Gazetesi

Beklenen kar yağışı aralıksız olarak İstanbul’da devam ediyor. Zaman zaman duran ve yeniden başlayan kar yağışı etkisini de her geçen dakika daha da artırıyor.
Meteroloji bilgilerine göre; hafta içinde de devam edecek olan kar yağışı bir çok bölge için ise çileye dönüşüyor.
Kartal’ın özellikle Aydos, Yakacık, Uğur Mumcu gibi bölgelerinde etkili olan kar yağışı çocukları sevindirirken, yolların kapanmasına da neden oluyor. Kar kalınlığı her geçen dakika daha da artarken, Belediye ekipleri de yolların kapanmaması için aralıksız olarak çalışmalarını sürdürüyor.
KAR TİMİ OLUŞTURULDU
Kartal Belediyesi olumsuz yaşanabilecek olayların önüne geçebilmek için 7/24 görev başında olacak kar timi oluşturdu. Yolların kapanmaması ve vatandaşların mağdur olmaması için ilçe genelindeki cadde ve sokaklarda kar küreme ve tuzlama çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Gizli buzlanmaya yönelikte önlem alan timde 40 personel, 4 tuzlama aracı, 2 jcb, 1 greyder, 4 transit ve 3 adet 4X4 pikap görev yapıyor. Time destek amacıyla Fen İşleri, Destek Hizmetleri, Temizlik İşleri, Sivil Savunma, Park ve Bahçeler ile Zabıta Müdürlüğü ekipleri de hazır bekletiliyor.
SOKAK HAYVANLARI UNUTULMADI
Kartal Belediyesi ayrıca, kar yağışında yiyecek bulamayan sokak hayvanlarını da unutmadı. Veteriner İşleri Müdürlüğü, sokağa çıkma kısıtlaması ve kar yağışının etkisi ile yemek ve su bulmakta zorlanan sokak hayvanları için ilçede besleme çalışmalarını yürütüyor. Ekipler, sokak hayvanlarının öbekleştiği alanlara giderek sadık dostlar için mama ve su desteğinde bulunuyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.