FLAŞ HABER
Hakimiyet Gazetesi

AK Parti’de Taşyürek dönemi başladı
AK Parti Kartal İlçe teşkilatının 7. olağan genel kurul kongresi gerçekleştirildi. Tek liste ile yapılan seçimlerde Ebubekir Taşyürek ilçe başkanlığına seçildi.
Yakacık İTO Spor salonunda pandemi kurallarına uyularak gerçekleştirilen kongreye AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Genel Başkan Yardımcıları Betül Sayan, Nurettin Canikli, MHP Kartal İlçe Başkanı Metin Özüpek, Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin, çevre ilçe başkanları ve delegeler katıldı.
TAŞ ÜSTÜNE TAŞ KOYMAK GÖREVİMİZ
Kongre de konuşan AK Parti Genel Başkan vekili Numan Kurtulmuş, Türkiye’nin 2020’de önemli başarıları geride bıraktığını dile getirerek yollarına çok daha güçlü bir şekilde devam edeceklerini söyledi. Partilerinin kaderinin Türkiye’yle birleşmiş bir siyasi parti olduğunu vurgulayan Kurtulmuş, AK Parti’nin bir dava hareketi olduğunun da altını çizdi. AK Parti’nin kökünün mazide olan bir ati olduğunu sözlerine ekleyen Kurtulmuş, partilerinin sadece bir dava hareketi olmanın ötesinde Türkiye sınırlarını ötesine taşmış bir siyasi hareket olduğunu da kaydetti. İnsanlar için taş üstüne taş koymak zorunda olan partilerinin olduğunu da vurgulayan Kurtulmuş ” Bu ülkeyi yeniden güçlü ve büyük Türkiye ideali etrafında bütünleştirmek üzerine vazifeli olan kadro bu kadrodur. Biz Türkiye’yi ve bütün mazlum milletleri bu istikamette yürütmek için her türlü fedakarlığı yerine getirerek yürüyüşümüzü sürdüreceğiz.”dedi.
SUYU TAŞIYAN BİZ, TESTİYİ KIRAN ONLAR
Türkiye’nin büyük yürüyüşünde birileri tarafından engellenmek isteneceğini anlatan Kurtulmuş, “Bir gün bakacaksınız gazeteci kılıklı biri bir şeyler söyleyecek. Bir gün bakacaksınız, eski bir bakan, eski bir genelkurmay başkanı, her gün dozunu artırarak bir sözde genel başkan bir şeyler söyleyecek. Söylediklerini ve söyleyeceklerini yutacak değiliz. Her türlü cevabı misliyle veriyoruz. Biz yolumuza devam edeceğiz. İşi ve davası olan biziz. Suyu taşıyan biziz, su testisini kıran onlar. Millete hizmet için çırpınan biziz, millete racon kesen onlar. Milletin davasıyla medeniyetiyle bütünleşen biziz, milletin davasıyla ve medeniyetiyle ayrışan onlardır.”
DEPREMLER, SELLER OLMALI
Kurtulmuş Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti’nin önünü kesmek için depremlerin, sellerin olması gerektiğini dile getirerek “Neden telaş ediyorsunuz? Reform gündeminden Türkiye’nin daha ileri gitmesinden niye rahatsızlık duyuyorsunuz? Cumhurbaşkanımız bu gündemi pekiştirdikçe ‘Sözde Cumhurbaşkanı’ diyecek kadar siyaseti kirleten aşağılık bir dille sözde genel başkanları devreye giriyor.”dedi.
HESABI GÖRECEĞİZ
Herkesi kuşatan, güçlü, demokrat ve milli bir iradeyle yollarına devam edeceklerini dile getiren Kurtulmuş, “Yolumuz açıktır. Ama biraz daha gayret edeceğiz. Saldırılar sizi yolunuzdan alıkoymasın. Vaktinizi bunlarla heba etmeyin. Bizim bunlara söyleyecek lafımız yok. Onların hadlerini bildirerek yolumuza devam edeceğiz. Bizim işimiz de gücümüz de derdimiz de milletimizdir. Kartal’ın 2023’te açık ara Recep Tayyip Erdoğan’a destek vereceğinden, yerel seçimlerde de hem ilçede hem de İBB’de gerekli desteği alacağımızdan şüphemiz yok. Yarım kalan hesabımızı Kartal’da tamamlayacağız”diye konuştu.
TAŞYÜREK 267 OY ALDI
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nurettin Canikli, Genel Başkan Yardımcısı Betül Sayan ve İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak’ın konuşmalarının ardından seçim gerçekleştirildi. Toplam 425 delegesi bulunan Kartal ilçe teşkilatının kongresinde 267 oy kullanıldı. Oyların tamamını alan ve son yerel seçimlerde Belediye Başkan adayı olan Ebubekir Taşyürek ilçe başkanlığına seçildi. Taşyürek’in listesinde Adnan Akay, Ahmet Asutay, Ahmet Tekşen, Aysen Sak, Canan İşler, Dursun Ali Şahin, Eyüp Aktaş, Faruk Çak, Fatih Yıldırım, Fatime Yolcu, Fikret Polat, Gökhan Ali Öztürk, Gökhan Camcı, Hande Eymen Altuntaş, Hilal Yılmaz, İbrahim Öztemel, Mustafa Soykan, Naime Aydın, Nida Onuk, Nimet Gündoğdu, Rezzan Özcan, Rümeysa Arslan, Salih Koç, Seyfullah Gürgün, Sezai Demirhan, Tuğberk Doğruyol, Turgut Çevik, Veysi Batmaz, Zeki Karaismailoğlu asil yönetim kurulu üyeliklerine seçildiler. Görevini Ebubekir Taşyürek’e devreden Gürkan Akyol ile birlikte eski ilçe başkanlarından Temurhan Yıldız, Mehdi Akman, ise il delegeliğine getirildiler.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.