FLAŞ HABER
Hakimiyet Gazetesi

Kartal’ın eski mimarlarından Belediye eski Başkanı Mehmet Ali Büklü, Belediye’nin düzenlediği anma programı ile unutulmadı.
Görev yaptığı süre içinde Kartal’a tanzim satış mağazası, asfalt fabrikası, Kültür Sanat atölyelerinden sabit halk pazarlarına, uluslararası festivallerden kreşlere, kütüphane gibi bir çok hayata dokunan hizmetleri kazandıran merhum Belediye eski Başkanı Mehmet Ali Büklü vefatının 25. yılında da unutulmadı.
Vefa’nın İstanbul’da sadece bir semt adı olmadığını ortaya koyan Kartal Belediyesi, Büklü’nün mezarında anma töreni düzenledi. Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, CHP İlçe Başkanı Efendi Argunşah, STK temsilcileri ve Büklü’nün ailesinin katıldığı anma töreninde duygusal anlar yaşandı. Kartal Belediyesi’ni 1975-1980 ve 1989-1994 yılları arasında yöneten Mehmet Ali Büklü’nün anma töreninde konuşan Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, “Şimdilerde yeni bir şey diye konuştuğumuz çoğu işin, yıllar önce Mehmet Ali Büklü tarafından düşünülmüş olması, uygulanmış, yapılmış olması, gururlandırıcı, onur verici bir duygu. Demek ki takip etmemiz gereken doğru izler, zaten kendi bünyemizde mevcut. Mehmet Ali Büklü, kendi zamanda hizmete açtığı tanzim satışı yapan Kartanşaş marketiyle, kurduğu asfalt fabrikasıyla ve Kartal’a kazandırdığı sayısız hizmetle adını tarihe yazdırdı. Sayın Mehmet Ali Büklü, yakın zamanda belediyecilik adına reform diye adlandırılan; halk ekmek, kreşler ve kadın araç şoförü ile asfalt fabrikası gibi birçok işe ve yeniliğe öncülük etmiş, geleceği önceden görmüş ve bu konuların üzerine yatırımlar yapmıştır. Biz de bu reformları takip edip bu yeniliklerin üzerine katmaya çaba gösteriyoruz. Bu anlamda hem örnekler alarak, hem ders çıkartarak böyle büyük bir yerel yöneticinin vizyonundan faydalanmanın mutluluğunu da yaşıyoruz. Merhum Mehmet Ali Büklü’nün yaptıklarını daha ileriye götürebilmek için bizler de bu vizyondan faydalanıp iyi işler yapmak istiyoruz. Anıyoruz; çünkü iyi yapılan işler unutulmamalı”dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.