FLAŞ HABER
Hakimiyet Gazetesi

Pandemi sürecinde yatırımlarını durdurmayarak aksine hızlandıran ve Kartal’ın sorunlarına neşter vuran Kartal Belediyesi, yükselişe geçti. Belediyenin çalışmaları kamuoyunda da takdirle karşılanırken, yapılan anketlerde de Belediye çalışmalarıyla ön plana çıkıyor.
Çin’in Wuhan kentinde Mart ayında ortaya çıkan ve tüm dünyayı etkisi altına alan COVİD-19 virüsüne karşı bir çok kurum yatırımlarını askıya alırken, Kartal Belediyesi krizlere rağmen yatırımlarından hız kesmedi. Kentin 25 yıllık alt yapı sorununu ortadan kaldıran, Topselvi, Yalı ve Yunus Mahallelerinin ortaklaşa kullanacağı Kültür Merkezi’nin yanısıra Aşevi ve Gıda Bankasının temellerini atan cadde ve sokaklara serdikleri asfaltlama çalışmalarıyla göze çarpan Kartal Belediyesi’nin yatırımları anket firmalarının kamuoyu araştırmalarına da yansıdı.
Kartal Belediyesi, Avrasya araştırma şirketinin 2020 seçim Simülasyon çalışmalarında yüzde 65,2 oran ile Türkiye genelinde beşinci oldu. Kartal Belediyesi, aynı şirketin İstanbul genelindeki çalışmasında da ikinci oldu. Arama motorları, sosyal medya siteleri ve haber sitelerinin taranması sonucu elde edilen veriler ile son 1 yılda yapılan 22 güvenilir anketin verilerinin baz alındığı araştırmada, partilerin 30 büyükşehir, büyükşehirlerdeki ilçe belediyeleri ile Türkiye geneli güncel oy oranları belirlendi. Şirketin yapmış olduğu çalışmada
en başarılı belediyeler arasında CHP’li belediyeler öne çıktı. Türkiye genelinde yapılan ve en başarılı ilçe belediyelerinin belirlendiği araştırma da Beylikdüzü, Buca, Çukurova, Çankaya Belediyeleri ilk dörtte yer aldı. Seçimlerden bu yana yaptığı yatırımları “500 güne yolculuk” temasıyla kamuoyuna açıklayan Kartal Belediyesi ise ilçe belediyeleri araştırmasında 65,2 oranla beşinci sırada yer aldı. Araştırmanın İstanbul ilçe belediyeleri ayağında ise Kartal belediyesi Beylikdüzü Belediyesinin ardından ikinci sırada Gökhan Yüksel’in başına bulunduğu Kartal Belediyesi yer aldı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.