FLAŞ HABER
Hakimiyet Gazetesi

Muhtemelen Şubat ayı içinde gerçekleştirilecek olan AK Parti Kartal ilçe teşkilatı kongreye tek liste ve tek aday ile gerçekleştirecek. Parti içi muhalefetin desteğiyle ilçe başkan adaylığını açıklayan iş adamı Zafer Gümüş, adaylık kararından vazgeçerek genel merkez adayı Ebubekir Taşyürek’i destekleme kararı aldı.
GENEL MERKEZ ADAYI TAŞYÜREK
AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın onayı ile son yapılan yerel seçimlerde Belediye Başkan adayı olan Ebubekir Taşyürek, ilçe başkanlığına aday gösterilmesi kararlaştırıldı. Mevcut ilçe Başkanı Gürkan Akyol’un yerine getirilecek olan ve ismi genel merkez adayı olarak açıklanmasının ardından Taşyürek, liste çalışmaları yapmak üzere bir çok partili, STK temsilcileri ve kanaat önderleriyle bir araya geldi. Taşyürek, halen çalışmalarını sürdürüyor.
KAPALI KAPILAR ARDINDA GÖRÜŞME
Taşyürek’in genel merkez adaylığına karşı çıkan ilçe eski yöneticilerinden Zafer Gümüş, Kartal ilçe Başkanlığına aday olduğunu duyurdu. Parti içinde Taşyürek’in adaylığına karşı çıkan bir çok kişinin de desteğini alan Gümüş, kongre öncesinde sert dille Taşyürek’i eleştirdi. Parti içi muhalefetin umudu durumuna gelen Zafer Gümüş, geçtiğimiz hafta kendisini ziyaret eden Ebubekir Taşyürek ile kapalı kapılar ardında görüştü. Ardından Zafer Gümüş’ünde Ebubekir Taşyürek’in çalışma ofisine giderek görüştükleri bunun sonucu olarak ta; birlikte çalışma kararı verildiği öğrenildi. Zafer Gümüş’ün Taşyürek’in listesinde kendisine yer vereceğini dile getirdiği ise Kartal siyasi kulislerinde konuşulmaya başlandı. Taşyürek kendisine rakip liste hazırlığında olan Gümüş’ten önce ilçe eski başkanlarından Mehdi Akman ve Avukat Temurhan Yıldız ile bir araya geldi.
UMUTLARI SÖNDÜRDÜ
Bu görüşmenin ardından ilçe başkan adayı Zafer Gümüş ise adaylıktan vaz geçtiğini duyurdu. Parti içi muhalefetin ikinci liste umutlarını da söndüren Gümüş, AK Parti’nin kuruluşundan bu yana bir çok kademesinde gururla görev yaptığını dile getirerek, AK PARTİ; Türk milletinin hayallerini gerçekleştiren, ümmetin umutlarını canlandıran, insanlığın önüne yeni kapılar açan bir harekettir.” Ve bu hareketin tartışmasız lideri Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’dır. Her zaman olduğu gibi şimdi de; Partimizi bu hareketin liderinin belirlediği hedefler doğrultusunda Kartal’da daha iyi bir noktaya getirme ve sorumluluk alma düşüncesiyle yola çıktık.Yaptığım istişareler ve değerlendirmeler sonucunda; Teşkilat kademelerimizin ve Cumhurbaşkanımızın kararına saygı duyma sonucu olarak; İl Başkanlığımızın genel merkezimizle yaptığı istişareler sonucunda Cumhurbaşkanımızın onayıyla Kartal ilçe Başkanlığı 7. olağan kongresinde ilçe başkan adayı olarak açıklanan Değeli yol ve dava arkadaşım Ebubekir Taşyürek,

abimize hayırlı olması düşüncesiyle; bundan önce olduğu gibi bundan sonra da milletimize hizmet bayrağını daha yükseklere hep birlikte taşımaya karar vermiş bulunmaktayım”dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.