FLAŞ HABER
Hakimiyet Gazetesi

DEPREM ÖNCELİĞİMİZDİR
Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, 500 günlük icraatını anlattığı Basın toplantısında depreme karşı alınacak önlemlerin de öncelikleri arasında yer aldığını söyledi. Depreme yönelik ilçe genelinde yapılan çalışmaları anlatan Başkan Yüksel, önlerinde Orhantepe mahallesinde çöken bina tecrübesinin de bulunduğunu söyledi.
Şimdiye kadar riskli rapor alan 100’e yakın binanın yıkımının gerçekleştirildiğini vurgulayan Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, Kentsel Dönüşüm Projelerine büyük önem verdiklerini ve desteklediklerinin de altını çizdi. İlçede bulunan tüm parkların toplanma alanı olduğunu ve Sivil Savunma Biriminin de güçlendirildiğini kaydeden Yüksel, “Olası yaşanabilecek depremden dolayı imar planlarının bir an önce tamamlanarak hızlı bir şekilde kentimizin yenilenme sürecini başlatıyoruz. Riskli alan ilan edilen bölgelerde gerçekten tehlike yaratan binaların yıkımını vatandaşlarımızla el birliği içinde yıkıyoruz. Yapılacak Kentsel Dönüşüm Projelerinde halkımızın da mağdur olmaması için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz”dedi.
GIDA BANKASI VE AŞ EVİ
Son yaşanılan İzmir depreminin hemen sonrasında buraya Kartal Belediyesi olarak arama kurtarma ekibi gönderdiklerini ve kendisinin de gittiğini ifade eden Başkan Yüksel, “Pandemi süreci ile olası depremi birlikte değerlendirdiğimizde vatandaşlarımızın ihtiyaçları da ön plana çıkıyor. Bu nedenle Sivil Savunma birimimizin bulunduğu ek binamız alanını genişleterek burada gıda bankası ve aş evinin temelini attık. En büyük toplanma alanımızda burası olacaktır. Yaşanabilenecek bir afet buradan koordine edilecek”dedi.
YEŞİL YURT BİNASI SORUŞTURMASI
Geçtimiz yıl yaşanılan ve çok sayıda vatandaşın enkaz altında kalarak yaşamını yitirdiği Yeşilyurt binası ile ilgili soruşturmanın genişletildiğini de belirten Başkan Gökhan Yüksel, “Bina 1992 yılında başlayıp 1995 yılında tamamlandı. 1992 yılından olayın gerçekleştiği güne kadar görev yapan belediye başkanları, başkan yardımcıları, mıntıka mühendisleri de soruşturma dahil edildi. Öyle ilginç bir olay oldu ki; binanın inşaatının başladığı 1992 yılında doğan ve bugün mıntıka mühendisi olan personelimizin hakkında bile soruşturma açıldı”dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.