FLAŞ HABER
Hakimiyet Gazetesi

İCRAATIN İÇİNDEN
Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, göreve geldiği günden bugüne ilçe genelinde gerçekleştirdiği yatırımlar ile ilgili olarak basın toplantısı düzenledi. Gazetecilerin sorularını da yanıtlayan Başkan Gökhan Yüksel, 500 günde büyük işler başardıklarını ve ilçeye artı değer katacak projeleri hayata soktuklarını ifade etti.
“PARASINI BİZ ÖDÜYORUZ”
Önceliği Kartal’ın alt yapı sorununa verdiklerinin altını çizen Başkan Yüksel, Soğanlık mahallesinin 45 yıllık merkezin de 25 yıllık alt yapı sorununa neşter vurduklarını söyledi. Sahilde bulunan ve her kış sel baskınına maruz kalan işyerlerini kurtardıklarını ifade eden Yüksel, “Kartal’ın altını adeta ilmek ilmek işleyerek E-5 karayolunun alt kısmının sorununu çözdük. Daha önce tek hattan oluşan yağmur suyu ve atık su giderlerini ayırdık. Yağmur suyunu denize, atık su giderini de Tuzla arıtma tesislerine bağladık. Bunun için Kartal’ın altına büyük künklerle iki dere açtık. Öte yandan tapuları olmadığı için bu nokta da hizmet alamayan Soğanlık bölgesinin de tapu sorunun giderilmesiyle birlikte alt yapısını yeniledik. Bu bölgemizinde 45 yıllık sorunu giderilmiş oldu”dedi. İSKİ ile yapılan protokol gereğince, ana arterler haricinde kalan bölgelerde yapılan yenileme çalışmalarının bedelini de Kartal Belediyesi olarak bu kuruma ödediklerini ifade eden Yüksel, “İBB ile yapılan bu çalışmaları sahipleniyoruz, çünkü parasını biz ödüyoruz”dedi.
KARTAL NEFES ALIYOR
Kartal’a yeni yeşil alan kazandırmak üzere de önemli projeler geliştirdiklerini kaydeden Başkan Yüksel 4 etaptan oluşan ve toplam 1 milyon metre kare alan üzerinde kurulacak Aydos Kent Ormanı projesinin ilk etabının da start aldığını söyledi. Pasif durumda olan ormanı aktif hale getirerek Kartal halkına kazandırdıklarını ifade eden Yüksel, ilk etabın Bahar ayında hizmete gireceğini söyledi. Diğer yandan Mehmet Ali Büklü Parkında da önemli değişiklikler yaptıklarını ve buraya meydan da kazandırdıklarını ifade eden Yüksel, “İçinde oturma alanları, sosyal tesisler ve Cafe Kütüphanenin de bulunduğu parkımızda çalışmalarımız sona eriyor. Yakın zamanda hizmete girecek”dedi. Öte yandan Karlıktepe mahallesi Çamlık bölgesinde de yeni parkın bölge halkının kullanımına aldıklarını vurgulayan Yüksel, “Bulduğumuz her boş alana küçük dokunuşlarla yeşil alana çeviriyoruz”dedi.
MARKA ŞEHİR
Kartal’ı marka şehir yapma yolunda hızlı adımlar attıklarını dile getiren Başkan Yüksel, Yunus, Yalı ve Topselvi Mahallelerinin ortaklaşa kullanacağı Kültür Merkezinin inşaatına başladıklarını, biri İBB’nin olmak üzere üç yeni kreş açtıklarını, iki gençlik merkezini projelendirdiklerini dile getirerek, “15.500 metre karelik alan üzerinde yapılacak olan Yakacık Spor Kompleksini İBB’nin yatırım planına aldırdık. İnşaatı başlayacak. Burası aynı zamanda Kartal’ın stadyum ihtiyacını da şimdilik gidermiş olacaktır. İçinde spor müsabakalarının da yapılabileceği Karlıktepe Spor Kompleksi de hizmete girecek. Atalarde bulunan top sahasının da yeni düzenlemesi tamamlandı. Sadece erkekler değil, bayanlar ve çocuklarımızında faydalanabileceği bir tesis haline getirildi”diye konuştu. Yüksel, ayrıca Mustafa Necati Etüt merkezinin yenilendiğini dile getirerek, Atalar, Yakacık Çarşı ve Yakacık Yeni Mahalle Gençlik Merkezleri için kolları sıvadıklarını kaydederek, merkezde bulunan saman Cafe’nin de Belediye sosyal tesisine dönüştürüldüğünü ve Pandemi sürecinin bitmesiyle birlikte hizmete gireceğini ifade etti. Yüksel, Spor caddesinde başlayan Prestij cadde uygulamalarını da tüm mahallelerde gerçekleştireceklerini ifade etti.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.