FLAŞ HABER
Hakimiyet Gazetesi

Üç gün önce AK Parti İstanbul İl Başkanlığına çağrılan 22 ilçe başkanına yeni dönemde görev verilmeyeceği iletildi. Merak edilen ilçeler arasında Kartal’da mevcuttu. Kartal AK Parti İlçe Başkanı Gürkan Akyol, ile devam kararı alındı. Ancak Akyol, özel bir şirkette görev yapması ve işlerinin aksaması nedeniyle ilçe başkanlığı görevini bırakacağını İl Başkanı Bayram Şenocak ve Genel Merkez Teşkilat Başkanı Erkan Kandemir’e bildirdi. Bunun üzerine değişime uğrayacak ilçeler arasına Kartal’da dahil edildi.
Kamuoyunda ve özellikle AK Parti teşkilatı içinde Gürkan Akyol’un bırakacağı ilçe başkanlığı koltuğuna kimin oturacağı ise büyük merak konusu oldu. İlçe Başkanlığına getirilmesi hayal edilen bir çok isimin ortaya atıldı. Gerek sosyal medya gerekse partililerin bir araya geldikleri platformlarda tartışılmaya başlanılan ilçe Başkanı kim olacak sorusu ise Ankara’da yanıtını buldu.
Peki Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan Kartal İlçe Başkanlığı görevini kime verdi.
İŞTE O İSİM…
AK Parti Kartal ilçe başkanlığına kamouyonun yakından tanıdığı bir isim getirildi. İl Başkanlığı ve Genel Merkez’den görüştüğümüz haber kaynaklarından elde ettiğimiz kesin bilgiye göre; Gürkan Akyol’un veliahtı olarak Ebubekir Taşyürek atandı…
Edinilen bilgiye göre; Kartal İlçe Başkanlığı için önce 4 isim belirlendi. Bu isimler daha sonra elenerek, ikiye indirildi. İki kişilik liste Cumhurbaşkanına onay ve iki isimden birinin tercih etme noktasında sunuldu. Erdoğan listenin birinci sırasında yer alan Ebubekir Taşyürek isminde karar vererek onayladı. Genel Başkan Yardımcısı Vedat Demiröz’ün de iş ortağı olan Ebubekir Taşyürek, önümüzdeki ay yapılacak olan ilçe kongresinde Genel Merkez’in adayı olarak ilçe başkanlığına aday gösterilecek.

KİM KİMDİR?
Mali müşavir, siyasetçi, Kartal Belediye Başkan Adayı. 1960, Erzurum doğumlu. İlk, orta, lise ve üniversite öğrenimini Erzurum’da tamamladı.1982 yılı haziran ayında Atatürk Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden mezun oldu. İstanbul Maltepe Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü, İşletme Ana Bilim Dalının Yönetim Bilim Dalında Yüksek Lisans Programına katıldı.
1984–1997 yılları arasında Serbest Muhasebeci Mali Müşavir olarak çalışan Ebubekir Taşyürek, AK Parti İl Yönetim Kurulu üyeliği, ve 2007–2008 yılları arasında Ekonomik İşlerden sorumlu İstanbul İl Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundu.
2009 Mart yerel seçimlerde AK Parti’den Belediye Meclis Üyesi seçilen Ebubekir Taşyürek, Mart 2014 tarihine kadar İstanbul Büyük Şehir Belediyesi Meclisi Plan Bütçe Komisyonu Başkanlığı ve Denetim Komisyonu Başkanlığı görevlerini yürüttü.
2014 Mart yerel seçimlerinde yeniden AK Parti’den Belediye Meclis Üyesi seçilen Ebubekir Taşyürek, İstanbul Büyükşehir Belediyesi AK Parti Grup Başkan Vekilliği yaptı. Taşyürek, son yapılan yerel seçimlerde de AK Parti Kartal Belediye Başkan adaylığında yarıştı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.