FLAŞ HABER
Hakimiyet Gazetesi

Gazetecilik, anayasamızda ‘yarı kamu görevi’ olarak tanımlanmaktadır. Dünyada yaşanan gelişmeleri ve olayları kamuoyuna tarafsız olarak aktaran ve iletişim kurduğu vatandaşları bilgilendirerek haberdar eden gazeteciler için 21 Ekim günleri, ‘Dünya Gazeteciler Günü’ olarak ithaf edilmiştir. Basın çalışanlarının bu özel günü sosyal medyada, ‘Dünya Gazeteciler Günü kutlama mesajları ve sözleri’ ile kutlanıyor.
DÜNYA GAZETECİLER GÜNÜ NEDEN KUTLANIYOR?
Ülkemizde basın emekçilerine armağan edilen günlerden birisi olan ‘Dünya Gazeteciler Günü’, her yıl 21 Ekim tarihinde kutlanmaktadır. İlk özel gazete olan Tercüman-ı Ahval gazetesinin 21 Ekim 1860’ta ilk yayınını gerçekleştirmesinden dolayı bugün, ‘Dünya Gazeteciler Günü’ olarak ilan edilmiştir.
DÜNYA GAZETECİLER GÜNÜ KUTLAMA SÖZLERİ
* Tarafsız ve güvenilir haberciliği kendine ilke edinmiş tüm 21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü kutlu olsun.
* Doğru ve objektif bakış açısıyla bilgiye erişimi kolaylaştıran gazetecilerimizin 21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü kutlu olsun.
* Kamuoyunu doğru ve hızlı şekilde bilgilendiren, ilkeli ve dürüst gazeteciliği kendine ilke edinmiş değerli basın mensuplarımızın Dünya Gazeteciler Günü kutlu olsun.
* Doğru ve ilkeli habercilik anlayışı ile gece gündüz demeden görevini yerine getiren, her şartta ve durumda toplumun gören gözü, duyan kulağı olan kıymetli basın mensuplarımızın 21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü kutlu olsun.
* Gazeteciler, gördüklerini, düşündüklerini, bildiklerini samimiyetle yazmalıdır. (Gazi Mustafa Kemal Atatürk)
* Tüm gazetecilerimizin Dünya Gazeteciler Günü’nü kutluyor, çalışmalarında başarılar diliyorum.
* Ülkemizin ekonomik, sosyal ve kültürel gelişimine katkı sağlayan, milletimizin haber alma özgürlüğünün kesintiye uğramaması adına canla başla çalışan basın mensuplarımızın 21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü’nü kutluyorum.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.