FLAŞ HABER
Hakimiyet Gazetesi

İkinci olağan kurultayının ardından parti içi çekişmeleri İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ’ın açıklamalarıyla yeniden alevlendi. Özdağ, katıldığı bir TV programında, daha önce Başkanlık Divanında birlikte görev yaptığı İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu’nun Kazakistan’da, Fethullah Gülen’le bağlantılı olduğunu iddia etti. Özdağ Kavuncu’nun Türk Kazak İşadamları Derneği’nin yöneticiliğini yaptığını ve “FETÖ’cü olduğunu” iddia etmişti.
İL BAŞKANI SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDU
Partisinin İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ tarafından FETÖ’cü olmakla suçlanan İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulundu. Özdağ hakkında dilekçe veren Kavuncu’ya ilçe başkanları da destek verdi. İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ hakkında, kendisine yönelik “itibar suikasti” yaptığı gerekçesiyle suç duyurusunda bulunan Buğra Kavuncu, “Maalesef partimizin bir milletvekilinin yapmış olduğu iftira ve hakaret eylemi taşıyan açıklamalarıyla alakalı birazdan suç duyurusunda bulunacağız. Biz hakkımızı, haklarımızı hep hukuk dahilinde aradık. Biz haklarını adalet önünde aramayı şiar edinmiş insanlarız. Benim çocukluğumdan beri yaşadığım hayat gün gibi ortadadır. Dolayısıyla bizimle alakalı en ufak bir tereddüdünüz ve şüpheniz olmasın”dedi.
KAVUNCU: YARGIDA HESAPLAŞACAĞIZ
Parti disiplin kurullarının harekete geçirilmesi için girişimde bulunacağını açıklayan Kavuncu, daha sonra ilçe başkanlarını topladı. Toplantıda, Özdağ’ın ihraç edilmesi için disipline sevk edilmesi için 39 ilçe başkanının imzasını taşıyan dilekçe sosyal medya hesabından paylaşıldı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.