FLAŞ HABER
Hakimiyet Gazetesi

CHP Kartal İlçe Başkanlığı ilçede bulunan Esnaf Odaları Başkanları ile bir araya geldi. CHP ile Esnaf Odaları buluşmasında konuşan ilçe Başkanı Efendi Argunşah, iktidara adım adım yaklaştıklarını vurguladı.
Kartal CHP İlçe Başkanlığı Esnaf Odalarının başkanları ile kahvaltıda bir araya geldi. Toplantıya CHP İlçe Başkanı Efendi Argunşah ev sahipliği yaparken, esnaflardan sorumlu il başkan yardımcısı Tuncay Toptaş, yerel yönetimlerden sorumlu Özgür Nas ve belediye başkan yardımcısı İmam Aydın katıldı.
Kartal şoförler odası yönetim kurulu üyesi Erkan keskinoğlu, Kartal oto sanayi başkanı Hüseyin Demirhan, İstanbul mermerler odası başkanı Mehmet aydın, Pazarcılar Odası Başkanı Mete Boyraz, Bakkalcılar Odası Başkanı Erol Demir, Ekmek ve sanayi sendikası temsilcisi Yaşar tüylüoğlu ve Kuaförler Odası Yönetim Kurulu Murat yiğit katıldı.
Toplantıda konuşan esnaf odası başkanları, iş sağlığı kanunun yeniden gözden geçirilmesi gerektiğini vurguladılar. Ruhsatsız işyerleri ile mücadele konusunda Belediye’den yardım isteyen esnaf odası temsilcileri ayrıca ulaşım noktasında Minibüslere getirilen kuralların Marmaray ve İETT’ye getirilmediğinin altını çizdiler. İBB’nin kiracısı olan esnaflara yapılan zamdan da şikayetçi olan esnaf temsilcileri CHP’nin yayınladığı 17 maddelik esnafa destek manifestoyu desteklerini savundular.
İktidara geldiklerinde esnafların sorunlarını çözeceklerini dile getiren CHP İlçe Başkanı Efendi Argunşah “Özellikle Pandemi süresince bir çok esnafımız işyerlerini kapatmak zorunda kalıp kepenk indirdiler. Hükümet Pandemi döneminde, hazineden ihtiyacı olanlara değil, ihtiyacı olmayanlara yardım yaptı. İş güvenliği diye çıkarılan yasayı küçük esnafın yerine getirmesi mümkün değil. Yayınladığımız çözüm önerilerini iktidara geldiğimizde hayata geçirerek esnafımızın rahatlamasını sağlayacağız “dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.