FLAŞ HABER
Hakimiyet Gazetesi


MHP Kartal İlçe Başkanı H. Metin Özüpek ve Belediye Meclis üyeleri ilk kez Kartal’da yayın yapan gazetecilerle bir araya geldi. İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Aykut Basın’lı, İlçe Sekreteri Zübeyir Kurt, Belediye Meclis Üyeleri Mehmet Gödekdağ, Yaşar Cevdet Karamanlı’nın da katıldığı toplantıda Kartal’ın en büyük sorununun diyalog olduğunu kaydederek seçimlerden sonra Belediye Başkanı Gökhan Yüksel’e “Hayırlı olsun” ziyaretinde bulunmak istediklerini ancak randevu alamadıklarını söyledi.
YANGINLARI PKK ÇIKARDI
Pandemi’nin gölgesinde ilçe kongresini tamamladıklarını vurgulayan Özüpek, partilerinin 2016 yılında FETÖ terör örgütünün hain kalkışmasından sonra liderleri Devlet Bahçeli’nin öngörüsüyle Cumhur ittifakının içinde yer aldıklarını vurgulayarak, girdikleri tüm seçimlerde ellerinden gelen gayreti ortaya koyduklarını kaydetti.
Hatay başta olmak üzere Gaziantep ve Osmaniye’de çıkan orman yangınlarının da PKK tarafından çıkartıldığını öne süren Özüpek, örgüte yakın sosyal medya araçlarından yapılan “Cehennem ateşi geldi, yanıyorsunuz” şeklindeki paylaşımlarıyla adresi gösterdiklerinin altını çizdi.
“SAYIMIZ YETMEDİĞİ İÇİN YOKUZ”
Kartal Belediyesi komisyonlarında meclis üye sayılarının yetersiz kalmasından dolayı yer alamadıklarının altını çizen Özüpek, “Yasaya göre komisyonlara girebilmemiz için en az 4 meclis üyemiz olması gerekiyor. Seçimlere AK Parti listesinden girildiği için seçim sonrası komisyonlarda yer aldık. Ancak sonra Mecliste kendi gurubumuzu kurduğumuz için komisyonlarda yer alamıyoruz”dedi.
“RANDEVU ALAMADIK
Kartal Belediyesi’nin performans raporunu açıklamasının ardından çalışmaları ile ilgili olarak geniş çapta açıklamalarda da bulunacaklarını kaydeden Özüpek, “Seçimleri burada millet ittifakı kazandı. Seçimlerin ardından MHP olarak Belediye Başkanı Gökhan Yüksel’i hayırlı olsun ziyaretinde bulunmak amacıyla randevu talebimiz oldu. Ancak 15 gün beklememize rağmen olumlu cevap alamadık. Bizde özel Kalem Müdürlüğünden bu talebimizi iptal ettik. 25 bin oy almış teşkilata 15 gün içinde randevu verilmiyorsa bu siyasi ahlakta yanlış algılanır. Biz gözden kaçırılacak bir siyasi hareket değiliz”dedi.
“HER GÜN PROTESTO”
Bugün seçim olsa Cumhur ittifakının İBB seçimlerini yüzde 60 oy farkıyla kazanacağını da ifade eden Özüpek “İstanbul beklediğini alamadı. İBB önünde her gün protestolar var. Her şey çok güzel olacak rüzgarı boş çıktı. Kendi partililerinden bile eleştiri alan İBB bulunuyor”dedi.
“ELEŞTİRİLERİ TİCARİ”
İYİ Parti Kartal İlçe Başkanı Fuat Onbaşılı’nın geçtiğimiz hafta yaptığı açıklamaları da değerlendiren MHP İlçe Başkanı H. Metin Özüpek, “Millet ittifakının ortağının eleştirileri tamamen ticaridir. Biz ihaleye girmedik, ama gireceğiz deniliyor”dedi. MHP’nin Kartal’da 25 bin oy aldığını ifade eden Özüpek, İYİ Parti’nin de 26.500 oy aldığını söyleyerek, kendilerinden 7 bin oyun bu partiye kaydığını ancak geri kalan oyu ise kimlerden aldığını bilmediklerini kaydetti. Kendilerinden istifa ederek İYİ Partiye gidenlerin tekrar yuvaya dönüş yaptıklarının altını da çizen Özüpek, erken genel seçimler ile ilgili olarak ise 2023 yılında yapılacağını kaydetti.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.