FLAŞ HABER
Hakimiyet Gazetesi

GAZİLERDEN EĞİTİME DESTEK
Pendik’te bulunan Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği İstanbul Anadolu Yakası Şubesi, Pandemi nedeniyle ara verilen ve uzaktan yapılan eğitime katkı sunmak amacıyla Belediye’nin başlattığı “Askıda Tablet” kampanyasına destek verdi.
Cin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve Mart ayında da Türkiye’de görülen Corona Virüsü hayatın bir çok alanını alt üst etti. Yaşamı tamamen durdurma noktasına getiren virüs can almaya devam ederken, okullar ise önlem amaçlı olarak kapatıldı.
GAZİLERDEN ANLAMLI BAĞIŞ
Eylül ayında okullar kısıtlı olarak açılırken, uzaktan eğitime tabi tutulan bir çok öğrenci ise evinde internet ve bilgisayar, cep telefonu, tablet olmamasından dolayı eğitimlerine ise devam edemediler. Fakir ve dar gelirli ailelerin çocuklarının eğitimine devam edebilmeleri için Pendik Belediyesi “Askıda Tablet” kampanyası başlattı. Oktay Kaya başkanlığındaki Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği İstanbul Anadolu Yakası Şubesi yönetimi de Belediye Başkanı Ahmet Cin’i makamında ziyaret ederek başlatılan kampanyaya destek verdiler. Dernek üyelerinden kampanyaya destek amaçlı olarak toplanılan yedi bin Türk lirası Başkan Cin’e teslim edildi.
VATAN GÖREVİMİZ
Kampanya ile ilgili olarak bilgi veren ve örnek davranışlarıyla kamuoyundan büyük takdir toplayan Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği İstanbul Anadolu Yakası Şubesi Başkanı Gazi Oktay Kaya, “Bu süreçte özellikle ailelerinin ekonomik sıkıntıları nedeniyle evlerinde interneti , derslerini takip edecekleri tabletleri olmayan çocuklarımız salgın nedeniyle, okullarından, öğretmenlerinden , arkadaşlarından uzak kaldıkları yetmiyormuş gibi yokluk nedeniyle derslerinden de uzak kaldılar. Bu üzücü duruma kayıtsız kalmayan ülke genelinde yerel yöneticilerimizin kendi il ve ilçelerinde başlattıkları “Askıda Tablet” kampanyalarına gücümüz oranında destek olmayı bir “Vatan” görevi kabul ettik. İstanbul Anadolu Yakası Şubesi üyeleri olan Şehit aileleri ve Gaziler olarak , başta çocuklarımız olmak üzere tüm vatandaşlarımızın vatan topraklarımızda huzur içinde yaşamaları için gözünü kırpmadan canını , kanını , gözünü, kolunu, bacağını feda eden bizler, bu seferde onların eğitimi için verilen mücadeleye destek olmak için şubemiz düzeyinde bir kampanya başlattık. 5 günlüğüne düzenlediğimiz kampanya da üyelerimizin güçleri oranında yaptıkları destekler sonucunu toplanan 7.000 Türk Lirası parayı “Askıda Tablet” kampanyasını yürüten Pendik Belediye Başkanlığımıza teslim ettik”dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.