FLAŞ HABER
Hakimiyet Gazetesi

Kartal Belediyesinin içinde bulunan ve personel ile vatandaşların namazlarını kıldığı mescid, dünyayı etkisi altına alan Korona Virüsü nedeniyle geçiçi olarak kapatıldı. Mescidin kapatılması Belediye Meclisi gündemine taşındı.
Geçtiğimiz günlerde Kartal Belediyesi’nde görevli iki personelde COVİD-19 virüsü görüldü. Yapılan araştırmada personellerin virüsü namaz kıldıkları mescitte yakalandıkları tespit edildi. Bunun üzerine
mescidin kapısına “Bu mescidi kullanan üç personelimizin COVİD-19 testi pozitif olması nedeniyle geçici olarak kapatılmıştır” yazısı astı.
AK PARTİ MECLİSE TAŞIDI
AK Parti İlçe Başkanı Gürkan Akyol, sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımla mescidin kapatılmasına tepki göstererek, “Kartal Belediyesi Müdürlüklerinde görev yapan personelde KORONA çıkınca kapatılmıyor. Çalışan personelin ve Kartalların sağlığı tehdit altına atılıyor. Koronalı personel birçok ortak alanı kullanıyor, ancak neden ise sadece mescid kapatılıyor”dedi. Belediye Meclis Üyesi Arzu Öğüt Şimşek ise konuyu Meclise taşıdı.
YÜKSEL”ÖNLEM İÇİN KAPATILDI YENİDEN AÇACAĞIZ”
Mecliste konuşan Belediye Başkanı Gökhan Yüksel ile, mescidin kapatılması ile ilgili açıklamalarda bulundu. Burada namaz kılan üç personelin virüse yakalandığını ve tedavi altına alındıklarını söyleyen Başkan Yüksel, “COVİD-19’a yakalanan arkadaşların halen çalıştıkları yönünde elde ettiğiniz bilgiler yanlıştır. Bu bütün Belediye personelinin virüse yakalanması anlamına gelir. Bunu hangi vicdan kabul edebilir. Elbette Belediye’de çalışan ve virüse yakalanan personelimiz vardır. Biliniyor ki; son zamanlarda Türkiye genelinde vakalar çok yüksek çıkmaktadır. Bu nedenle de HES koduna geçildi. Biz virüse yakalanan personellerimizin sağlık durumlarını yakından takip ediyoruz ve ilçe sağlık müdürlüğüne bildiriyoruz. Virüse yakalanan personellerimizin çalıştıkları alanları 3-5 gün hatta 7 gün süreyle kapatıyoruz. Mescidi kullanan personelimizden iki tanesi virüse yakalandığı için geçici olarak kapattık. Gerekli çalışmalar yapıldıktan sonra yeniden açılacaktır. Uğur Mumcu Kreşimizde görevli bir öğretmenimizde virüsle karşı karşıya kaldı ve 10 gün süreyle burasını da kapattık. Biz ilçe genelinde bulunan tüm ibadethanelerimizin düzenli dezenfektanını yapan bir belediyeyiz”dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.