FLAŞ HABER
Hakimiyet Gazetesi

Kartal Belediyesinin en başarılı birimlerinden olan Park ve Bahçeler Müdürlüğüne bağlı ekipler ilçede bulunan tüm yeşil alanların bakım, onarım ve sulama işlerini gece gündüz aralıksız yapıyor. Sabahın erken saatlerinde görevlerine başlayan ekipler, gece yarılarına kadar çalışıyor.
Kartal’ı yeşil alanları ve parklarıyla daha yaşanılır bir hale getirmeyi hedefleyen Kartal Belediyesi Park Bahçeler Müdürlüğü bir taraftan park sayılarını artırmaya bakarken, diğer taraftan ise mevcut parkların bakımlarını düzenli olarak gerçekleştiriyor. Parkların her türlü bakım, onarımını gerçekleştirerek eksiklerini gideren ekipler vatandaşların da büyük takdirini topluyor.
7/24 üzerinden görev yapan ekipleri ziyaret eden Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, “Kartal Belediyesi olarak, komşularımızın daha modern ve güzel parklarda doyasıya zaman geçirmesi için çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz. Son 1 yılda, 6 park ve 26.319 metrekare yeşil alanı Kartal’a kazandırdık. Böylelikle Kartal’daki toplam park sayısı 171’e yükselirken, sorumluluk alanımızdaki yeşil alan miktarı da toplam 361.746 metrekareye ulaştı. Böylelikle kişi başına düşen aktif yeşil alan miktarı ise 5.61 metrekareye çıkardık. Kişi başına düşen aktif yeşil alan miktarını, modern kentlerde olduğu gibi 10 metrekareye ulaştırana kadar çalışmalarımıza devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.