FLAŞ HABER
Hakimiyet Gazetesi

Pendik’te kendilerine Marmara Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin önünde vatandaşlara duygu sömürüsü yaparak dilencilere Pendik Belediyesi operasyon düzenledi.
Kucaklarına aldıkları çocuklar ve kendilerine hamile süsü veren dilenciler son günlerde Marmara Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ni mesken tuttular. Toplu olarak bir minübüsle hastaneye gelen dilenciler nöbetleşe dileniyorlar. Hastanenin içine kadar girerek hastaları da rahatsız eden dilencilerle Hastane güvenlik görevlileri baş edemediler. Hastanenin özel güvenlik güçlerinin tüm uyarılarına rağmen, vatandaşların dini ve vicdani duygularını istismar eden dilenciler, aynı hastanenin önünde bulunan trafik lambalarında duran sürücüleri de rahatsız etmeye başladılar.
“BİZİM GÖREVİMİZ DEĞİL”
İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin sorumluluk alanında bulunan hastane önündeki dilenciler defalarca şikayet edilmesine rağmen hiç bir önlem alınmadı. Vatandaşların şikayeti üzerine gelen İBB ekibi ise kendilerinin dilenci toplama ekibi olmadığını ve seyyar satıcı ekibi olduklarını dile getirerek, müdahale etmeden hastane önünden ayrıldılar.
DEVREYE PENDİK GİRDİ
Bunun üzerine vatandaşlar durumu Pendik Belediyesi’ne bildirdiler. Hastane bahçesinde ve çevresinde polis ekipleriyle birlikte operasyon düzenleyen Pendik zabıtası dilencileri tek tek yakaladı. Kimlikleri tespit edilen dilencilere zabıta tarafından idari para cezası ve adli işlem yaptı. Hastaneye gelip giden vatandaşlar duyarlılığından dolayı Pendik Belediyesi’ne teşekkür ettiler.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.