FLAŞ HABER
Hakimiyet Gazetesi

KARTAL’DA İSYAN BAYRAĞI AÇILIYOR
Kartal Belediyesi ile İYİ Parti arasında uçurum açılıyor. İYİ Parti Kartal İlçe Başkanı Fuat Onbaşılı, sosyal medya üzerinden Belediye yönetimine yönelik yazdığı yazıda emeklerinin hakkını alamadıklarını öne sürdü.
Son yapılan yerel seçimlerde millet ittifakı nedeniyle İYİ Parti Kartal’da Belediye Başkan adayı çıkarmayarak CHP’li Gökhan Yüksel’e destek verdi. İki Belediye Meclis Üyesi bulunan İYİ Parti’nin Kartal Belediyesi’nden isteklerine yönelik olumlu cevap bulamadıkları sürekli olarak siyasi kulislere yansıyordu. Geçtiğimiz ay yapılan Belediye Meclisinde komisyonlara katılmayan İYİ Partililer Kartal Belediyesi’ne yönelik isyan bayrağını açmanın da sinyalini vermişti. Sürekli olarak İYİ Parti ile Kartal Belediyesi arasındaki uçurumunda büyüdüğü ifade edilirken, İlçe Başkanı Fuat Onbaşılı ise yaptığı paylaşımla bunu doğruladı. Onbaşılı yaptığı paylaşımda, Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel’e mesaj göndererek, “İYİ Parti’nin Kartal’daki iktidarında halkımızın sözü olacak, yerel yönetime ortak olacak ve emeğinin hakkını alacak! Kartal’lı Komşularımız için “İktidarı seninle paylaşmam ama senin de sesin çıkmayacak, bana muhalefet etmeyeceksin” anlayışı son bulacak”dedi.
MUHALEFETE HAZIRLANIYOR!
İYİ Partinin İlçe Başkanı Fuat Onbaşılı’nın bu paylaşımından sonra Belediye’ye yönelik olarak muhalefete hazırlandıkları öne sürülüyor. İYİ Partinin AK Parti ile birlikte harekete ederek, Belediye Meclisinde de muhalefet tarafından yer alabileceği belirtilirken Belediye yönetiminin başta işçi alımları olmak üzere aldığı bir çok kararda İYİ Partilileri soy saydığı dile getiriliyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.