FLAŞ HABER
Hakimiyet Gazetesi

Kartal’da faaliyet gösteren Ahmet Şimşek Kolejinin sahibi Ahmet Şimşek basın toplantısı düzenledi. Pandemi nedeniyle yeni öğretim yılında geçilecek olan sisteme ayak uyduracak tüm önlemleri aldıklarını dile getirdi. Okullarında yapılan yenilenmeyle uzay çağı eğitimi yakaladıklarını ve uzaktan eğitime hazır olduklarını vurgulayan Şimşek, aydın Atatürk gençliği yetiştirmeye devam edeceklerini vurguladı.
“DİŞİMLE TIRNAĞIMLA KURDUM”
Geçtiğimiz eğitim öğretim yılında bir çok olumsuzluğu yaşayan ve yaşadığı ekonomik krizlerle gündeme gelen Kartal Ahmet Şimşek Koleji, pazartesi başlayacak olan yeni eğitim öğretim yılına hazır.
Kendi kurumlarına yönelik olarak art niyetli kişilerin karalama kampanyasıyla karşı karşıya kaldıklarını dile getiren kurumun sahibi Ahmet Şimşek, “Ülkemizin yaşadığı ekonomik kriz bir yangına dönüştü. Ülkemizin her tarafı ekonomik olarak yandı. Bu kriz sadece biz değil, bir çok kurum etkilendi. Bu ülkenin içinde bulunan bir kurum olarak bizde bu krizden etkilendik. Ancak kamuoyunda tartışıldığı gibi yaşamadık. Art niyetli kişiler hakkımızda bir çok spekülasyon yarattı. Kurumların yüzde 90’ı satılarak el değiştirirken, her türlü iftiraya rağmen dimdik ayaktayız. Ben bu kurumu dişimle tırnağımla 40 yıl önce kurdum. Anadolu Yakasında bulunan özel eğitim kurumlarının arasında kendi mülküne sahip tek kuruluş burasıdır. Ahmet Şimşek Eğitim Kurumlarının maddi değeri 100 milyon dolardır”dedi.
10 KİŞİLİK SINIFLAR
Pandemi sürecinde en iyi eğitimi veren eğitim kurumları arasında yer aldıklarını dile getiren Ahmet Şimşek Koleji Genel Müdürü Serhat Efe Demir ise 300 yeni kayıt aldıklarını dile getirdi. 10 kişilik sınıflarda pandemi kurallarına göre eğitim vereceklerini dile getiren Genel Müdür Serhat Efe Demir, “Yeni eğitim öğretim yılında Milli Eğitim ve Sağlık Bakanlığının ortaya koyduğu kurallar çerçevesinde eğitim vermeye hazırız. Pazartesi gününden itibaren uzaktan eğitimle yeni eğitim yılına başlıyoruz. 4 bin öğrenci kapasitesi bulunan okulumuzda 1600 öğrencimiz bulunmaktadır. Bu yıl 300 yeni kayıt aldık. Yüz yüze eğitimin başlamasıyla farkımız ortaya çıkacaktır” dedi. Efedemir sadece eğitim sektöründe değil, öğrencileri hayata hazırlamak için çeşitli faaliyetlerinin de bulunduğunu dile getirerek, “24 ayrı branşta eğitimin yanısıra kültür, sanat, bilim, sportif gibi kulüplerimiz yer alıyor”dedi.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.