FLAŞ HABER
Hakimiyet Gazetesi

Bayram süresince İstanbullunan akın ederek pislik içinde bıraktıkları Adalar’da temizlik yapıldı. Ellerinde çöp poşetleriyle ormanlara akın eden Adalılar bırakılan çöpleri tek tek topladılar.
İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Adalar’a giden vapurları da ücretsiz kapsamına almasının ardından milyonlarca vatandaş bayram süresince ilçeye akın etti. 4 günlük bayram tatilinde ilçeyi yaklaşık 1,5 milyonun üzerinde vatandaş gitti. Adım atılacak yer bırakılmayan İstanbul’un tatil beldesi Adalar’da yerli vatandaş ise sokaklara çıkamadı. Büyük izdihamın yaşandığı Adalar’da COVİD-19 virüsüne karşı ise hiç bir önlem alınmadı.
BÜYÜK SORUMSUZLUK
Büyük bir sorumsuzluk örneği gösteren İstanbullular Adalar’ı ise çöp içinde bıraktı. Özellikle orman yangınlarına davetiyenin çıkarıldığı çöplerin toplanması için CHP ilçe Başkanlığı harekete geçti. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Adalar vapurlarını da ücretsiz kapsamı içine alarak yaptığı büyük hatayı CHP ilçe başkanlığı kapattı. Çöp içinde yüzen ormanların temizlenmesi için ilçe başkanı Ali Ercan Akpolat başkanlığında kampanya düzenlendi. Sabah saatlerinde saat meydanında toplanan ve aralarında gönüllü vatandaşlarında bulunduğu CHP İlçe yönetimi ellerinde poşetlerle Adalar ormanlarında temizliğe başladılar. Dakikalar içinde tonlarca çöp toplandı. Toplanan çöpler Belediye’ye ait araçlar ile Ada dışına çıkartıldı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.