FLAŞ HABER
Hakimiyet Gazetesi

Kartal’ın sahilinde bulunan Atatürk ve Türk Devletleri anıtı nihayet restore edilecek. 1982 yılında yapılan anıtta Atatürk’ün sözleri, rütbeleri ve tarihte kurulan Türk devletleri ile kurucuları hakkında da bilgiler yer alıyor.
Tamamı mermerden oluşan anıt yıllardır ise kaderiyle baş başa terk edildi. Yılların verdiği yıpranmayla birlikte anıtın bir çok yerinde kırılmalar meydana geldi. Adeta çöplüğe terk edilen anıtı şimdiye kadar ise hiç bir yetkili görmedi.
VATANDAŞLAR TEPKİ GÖSTERDİ
Sahilde bulunan anıt ile ilgili bir çok vatandaş Kartal Belediyesi’ne tepki göstererek, son durumunu sosyal medya üzerinden paylaştılar. Yükselen tepkiler üzerine harekete geçen Kartal Belediyesi, Atatürk ve Türk Devletleri anıtını restore edileceğini duyurdu. Anıtta incelemelerde bulunan Belediye Başkan yardımcısı Adem Uçar, ” Anıt tamamen gözden geçirilerek, ilçemize yakışır bir hale getirilecek. Mermerlerin üzerinde bulunan yazılar yenileneceği gibi, Anıtın arkasında bulunan parkta yer alan Atatürk heykeli ve üzerindeki Türkiye haritası şeklindeki mermer zemin de restorasyon yapılacak. Yine aynı park içinde bulunan mermer yazıtlar da yenilenecek. İlçemizin en eski ve önemli anıtlarından birinin Kartal’a yakışır hale getirilecektir”dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.