FLAŞ HABER
Hakimiyet Gazetesi

Ayasofya üzerinden başlayan tartışmalara tepki gösteren DEVA Parti Genel Başkanı Babacan ‘İktidar, iç politikada ne zaman sıkışsa Ayasofya gündeme gelir. Toplumsal sorunlar bu kadar büyürken yapabilecekleri tek şey gündemi değiştirmek. İktidar şu an bunu yapıyor. Bunlar suni gündemler; memleketin gerçek meseleleri var’ dedi.
Demokratik ve Atılım (DEVA) Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Ayasofya üzerinden başlayan tartışmaları için “İktidar, iç politikada ne zaman sıkışsa Ayasofya gündeme gelir. Toplumsal sorunlar bu kadar büyürken yapabilecekleri tek şey gündemi değiştirmek. İktidar şu an bunu yapıyor. Bunlar suni gündemler; memleketin gerçek meseleleri var” yorumunda bulundu.
Babacan, Fox TV’de İsmail Küçükkaya’nın sorularını cevapladı, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Babacan’ın açıklamaları şöyle: “Güven ve itibar sonsuz sermayedir. Bunlar olmadan ekonominin toparlanması mümkün değil. Türkiye’nin en önemli ihtiyacı güven ve itibardır. Güveni sağlamak için söz vereceksiniz ve uygulayacaksınız.
“TÜİK’TE DE SİYASİ BASKI OLDUĞU GERÇEK”
Türkiye’de verilere güven sorunu var. Bütün bağımsız kurumlarda olduğu gibi TÜİK’te de siyasi baskı olduğu gerçek. İktidarın açıkladığı rakamlarla vatandaşın hissettiği, yaşadığı arasında fark var. Türkiye’nin milli geliri 2013’te 952 milyar dolardı, bu sene 650 milyar dolara düşmüş. Şu anda Türkiye’nin yaşadığı, içe kapanma ve küçülmedir. Türkiye’yi kapatırsanız, sonuç bu olur. Bizim şu an ki iktidardan ümidimiz olsa bu partiyi kurmazdık. Ciddi bir zihniyet değişimi gerekiyor, kadın ve gençlerin daha çok dahil olması gerekiyor dedik. Partimizde genel başkan yardımcılarımızdan yedisi kadın.
“BUNLAR SUNİ GÜNDEMLER”
İktidar, iç politikada ne zaman sıkışsa Ayasofya gündeme gelir. Toplumsal sorunlar bu kadar büyürken yapabilecekleri tek şey gündemi değiştirmek. İktidar şu an bunu yapıyor. Bunlar suni gündemler; memleketin gerçek meseleleri var. Türkiye’nin önemli bir yarası. Bu konuda öncelikle siyasi duruş çok önemli. Ülkenin en tepesinde gerginliği besleyen bir üslup mu var yoksa daha kucaklayıcı barışçıl bir ton mu var? Bu toplumu etkiliyor buna dikkat etmek lazım. Bırakın akademisyenler eleştirsinler. Eleştiriye tahammülsüzlük başladığı anda o ülkenin çöküşü başlar. 2013’ten sonra yaşadığımız bu.”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.