FLAŞ HABER
Hakimiyet Gazetesi

PROJELER START ALIYOR
Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel’in seçim öncesinde açıkladığı projeler hayat bulmaya başlıyor. Kartal’ın alt yapısından sonra, Aydos ormanlarına yapılacak olan kent ormanı’nın ilçe sakinlerinin kullanımına açılması yönündeki projede start alıyor.
Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, seçimler öncesinde İstanbul’un nefes alabileceği yerlerden bir tanesi olan Aydos ormanlarını halka açacaklarını vaat etmişti. Ormana kurulacak tesisler ile burayı seyir terası haline dönüştüreceklerini açıklayan Başkan Yüksel’in vaadi İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile yapılacak işbirliğiyle hayat buluyor.
İNCELEMELER TAMAM
İstanbul Büyükşehir belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, Aydos ormanlarında tesislerin yapılacağı alanda incelemelerde bulundular. Yaklaşık 1 milyon metre karelik alan içinde yapılacak olan tesisler 4 ayrı projeden gerçekleştirilecek. Aydos ormanının büyük bir nimet olduğunu kaydeden İBB Başkanı İmamoğlu, buranın çevresinin de koruma altına alınması gerektiğini söyledi. Tasarlanan projeyle vatandaşlara huzur içinde spor yapabilecekleri alanlar yapılacağını kaydeden İmamoğlu, çevreye zarar verilmeyeceğini de açıkladı.
ATEŞSİZ PİKNİK
Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel de seçim vaadi olarak ortaya koyduğu projenin 4 ayrı etap olarak hazırlandığını ve hem vatandaşların ateşsiz piknik yapabilecekleri hem de nefes alıp spor yapabilecekleri bir alan planladıklarını söyledi. Projeyi yaparken Orman Bakanlığı’nın telkinlerini de dikkate aldıklarını ve alanın doğal dokusunu korumayı ön planda tuttuklarını belirten Başkan Yüksel, Kartal Belediyesi ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi işbirliği ile bu alanı İstanbul’a ve Türkiye’ye kazandırmak istediklerini söyledi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.