FLAŞ HABER
Hakimiyet Gazetesi

Bolu’daki Gölcük ve Abant tabiat parkları ile Yedigöller Milli Parkı’na tatilciler artık randevu sistemiyle giriş yapabilecek. Tabiat ve milli parklara vatandaşların gelmeden önce elektronik sistem üzerinden müracaat yapmaları gerektiğini belirten Bolu Vali Ahmet Ümit ‘Gölcük, Abant ve Yedigöller’in kesinlikle kontrol altına alınması gerekiyor’ dedi.
Koronaviriüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında doğal güzellikleri ile yerli yabancı tatilcilerin gözde mekanı olan Gölcük ve Abant tabiat parklarıyla Yedigöller Milli Parkı’na tatilciler randevu sistemi ile giriş yapacak.Bolu Valisi Ahmet Ümit, salgınla mücadele kapsamında mart ayının ortalarından itibaren faaliyetleri durdurulan tabiat parkları, milli parklar, lokantalar, pazarlar, havuz, hamamlar, spa merkezleri, kaplıcalar gibi iş yerlerinin normalleşme planı dahilinde pazartesi günü itibarıyla açıldığını söyledi. Gölcük ve Abant tabiat parklarıyla Yedigöller Milli Parkı’nı randevulu yerler haline getireceklerini belirten Ümit ‘Bugün startını verdik. Bu süre içerisinde oradaki faaliyetleri ve yoğunluğu da görerek daha rahat karar verme imkanımız olacak. Gölcük, Abant ve Yedigöller’in kesinlikle kontrol altına alınması gerekiyor’ dedi.
Ümit, talebin çok yoğun olduğu tabiat ve milli parklara vatandaşların gelmeden önce elektronik sistem üzerinden müracaatlarını yapacaklarını anlatarak, tatilcilerin gidecekleri yerler için izinlerini buralardan alacaklarını, izin aldıktan sonra gidecekleri yere geldiklerinde izin belgelerini ve kimliklerini yetkililere göstererek giriş yapabileceklerini dile getirdi. Belirlenen kapasiteye göre ziyaretçi alınacağının ve kapasitenin üzerine çıkılmayacağını vurgulayan Ümit, ‘Dolayısı ile her isteyen her istediğinde gelme imkanına sahip olmayacak. Genel sağlık bunu gerektiriyor. Bu salgın bunu gerektiriyor.’ ifadesini kullandı.Bolulu ve dışarıdan gelecek olanların ayrımının yapılacağına işaret eden Ümit, tabiat parkı ve milli parkların bir bölümünün Bolulu vatandaşlara ayrılacağını aktardı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.