FLAŞ HABER
Hakimiyet Gazetesi

DEVA Partisi lideri Ali Babacan, başkanlık sistemi, AK Parti ve hükümetin yeni partilerin önünü kesmek için siyasi Partiler Kanunu’nda MHP’nin önerisi ile yapacağı değişiklikler başta olmak üzere; gündemdeki konularla ilgili çarpıcı açıklamalar yaptı: Yeni sistem o kadar yanlış oldu ki, ‘koalisyon bitecek’ diyenler, ittifaka mecbur oldu… AK Parti’de korkunç bir nemalanma yarışı var… Yasa değişikliğine karşı A ve B planlarımız hazır…
DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Halk TV’de gazeteci Özlem Gürses’in sorularını cevapladı.
Babacan ana akım medyanın kendilerini görmezden geldiğini ifade ederken, “13 yıllık bakanlık döneminde yaptığım açıklamaların hepsine aynen imza atabilirim. Farklı düşünüp bir başka konuşmadım. Ama düşündüğüm her şeyi konuşmadım” dedi. AK Parti’nin kendi eliyle inşa ettiğini kendi eliyle yıktığını ifade eden Babacan, “Yeni sitem öyle yanlış oldu ki, seçim öncesi ittifakları mecbur kıldı. “Koalisyon bitecek” diyenler, şimdi ittifaka mecbur oldu” diye konuştu.
“Ne zaman ki Cumhurbaşkanlığı forsu ile bir parti logosu yan yana kondu. O günden beri ülke dikiş tutmadı.” diyerek sözlerini sürdüren Babacan, iktidarın ekonomiyi düzeltmesinin çok zor olduğunu belirtti.Babacan AK Parti’de müthiş bir nemalanma kavgası olduğunu vurgulayarak, “Kazanç o tarafa itiyor insanları, amaçları kendilerine maddi kazanç elde etmek” dedi.
Babacan’ın açıklamalarından satır başları şöyle:
Ülkenin durumu çok kötüydü ben o zaman iş dünyasındaydım. İkna ettiler beni, siyasete girdim. Yakın çevremden çok tepki. Ülke için bir mecburiyet bildim, iyi de oldu. O dönem iki yılda Türkiye’nin çehresi çok hızlı değişti. Enflasyonu tek haneye indirdik.
PARTİYİ KURDUK UYARILAR ALDIK
Milyonları ilgilendiren güzel şeyler yapmanın hissi çok güzel. Bugün de aynı tablodayız, ekonomi kötü, bir korku iklimi var. Bu ülke için bir şeyler yapma umuduyla bu partiyi kurduk. Yine uyarılar geldi “Siz ne yapıyorsunuz” dediler. “Karşınızda devlet gücü var, bunu size karşı kullanırlar” dediler, biz niyetimize güveniyoruz.
ANA AKIM MEDYA BİZİ GÖRMEZDEN GELİYOR
Halk ikna olursa bizi destekler. Önemli olan vatandaşımızın bizi tanıması bilmesi. Ne olacak ki her şeyi göze aldığınızda o korku dağılıyor. Tutuklanma riskinde de bahsettiler. “Git kendi işinle uğraş” dediler ama ülke bu haldeyken içimiz el vermez. Kararı vereli bir yılı geçti, parti kuralı iki ay geçti. Bunların hiçbiri olmadı ne bir tehdit aldık ne başka bir şey. Ama ana akım medya bizi görmezden geliyor. Bundan şikayet edemeyiz. Biz çalışacağız gereğini yapacağız.
BAKANLIK DÖNEMİMDEKİ AÇIKLAMALARIMIN ALTINA AYNEN İMZA ATABİLİRİM
13 yıllık bakanlık döneminde yaptığım açıklamaların hepsine aynen imza atabilirim. Farklı düşünüp bir başka konuşmadım. Ama düşündüğüm her şeyi konuşmadım. Kamuoyu önünde. Çünkü bir yapının içindesiniz. O yapıyı korumak ve içeriden düzeltmenin mücadelesini verdim. O görüş ayrılıklarını dışarıya yansıtmamaya çalıştım. Bunu şahidi de çok. Bakanlığımın son dönemleri bazı uyarılarımı da yaptım.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.