FLAŞ HABER
Hakimiyet Gazetesi

Sancaktepe’de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla Koronavirüsünün ilk başladığı günlerde yapımına başlanılan hastane açılışa hazırlanıyor. Pandemi hastanesi olarak yapımına başlanılan ve daha sonra sağlık turizmine de hizmet verileceği açıklanan Sancaktepe hastanesi 29 Mayıs’ta açılıyor.
Üç vardiya şeklinde yaklaşık 4 bin işçinin çalıştığı ve Prof. Dr. Feriha Öz Acil Durum Hastanesi, adı verilen sağlık kurumu’nun çevre düzenlemesi ve yol çalışmaları tamamlanmak üzere:
Tam donanımlı olarak yapılan hastane, 70 bin metrekaresi kapalı olmak üzere 184 bin metrekare alan üzerine inşaa edildi. 8 bloktan ve iki bölüm halinde gerçekleştirilen Hastanede, 1005 yatak bulunuyor. Her hastana bir odanın tahsis edileceği Sancaktepe Prof. Dr. Feriha Öz Acil Durum Hastanesi’nde tüm odalar gerektiğinde ise yoğun bakıma dönüştürülecek şekilde yapıldı. MR, triyaj odaları, labotaruvarlar, anjiyo, ultrason, yemekhane ve ameliyat odalarının da bulunduğu hastane tıp dünyasının son teknoloji cihazlarla donatıldı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.