FLAŞ HABER
Hakimiyet Gazetesi

İstanbul’un tatil ilçelerinden Adalar’a giriş çıkış yasağı bulunurken, Şile’de ise oteller sosyal mesafeyi koruyarak açılmaya başladı. Şile’de bulunan oteller hijyen kurallarına göre oda, bahçe ve salonlarını yeniden düzenlediler.
İstanbullular hafta sonlarında ve milli dini bayramlarda uygulanan sokağa çıkma kısıtlamalarında evlerinde kalmamak için tatil yörelerine akın ediyorlar. Ancak şehirlerarası yolculuk kısıtlaması nedeniyle şehir dışına çıkamayan vatandaşlar, Adalar’a da giriş ve çıkış yasağı olması nedeniyle Şile’ye akın ediyorlar. Ramazan bayramında da uygulanacak olan sokağa çıkma yasağı dolayısıyla Şile’de bulunan oteller büyük ilgi görüyor. Şile bölgesinde bulunan otel ve pansiyonlar ise Koronavirüs nedeniyle 1 ay boyunca kapalı kaldıktan sonra, bir dizi önlem alarak rezervasyon taleplerini almaya başladı. Otellerde bir takım önlemler alınırken, odalara giren ve çıkanlar birbirlerine görmüyorlar. Restoran bölümleri servise kapalı olacak otellerde konaklayacaklar yemeklerini ise açık havada yiyecekler, ancak masalar arasında 4 metre mesafe bulunacak. Otellerin belirli noktalarına ise maske ve dezenfektan cihazları yerleştiriliyor. Otellerde görevliler ise kullan at önlük, bone, maske, eldiven kullanacaklar.
“TALEPLER SANKİ HİÇ VİRÜS YOKMUŞ GİBİ”
Tedbirler kapsamında oteller oda sayısının yarısı kadar müşteri kabul ederken, “Müthiş bir Rezervasyon talepleri var. Talepler sanki hiç virüs yokmuş gibi. Bizler kapasitelerimizi düşürdük. Örneğin 13 odası bulunan bir otel maksimum 7 odayı verebiliyor. Sanki hiçbir şey yokmuş gibi bir talep var. Biraz ürkütücü” diye konuştular.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.