FLAŞ HABER
Hakimiyet Gazetesi

Kartal’da Sokağa Çıkma Yasağı, 19 Mayıs Coşkusuna Engel Olmadı
Kartal Belediyesi COVİD-19 salgınından dolayı devam eden 4 günlük sokağa çıkma yasağına rağmen, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı coşkusunu sokaklara taşıdı. Marşlar eşliğinde sokak sokak gezen anons araçları, evlerinde oturan vatandaşlara unutulmaz bir bayram coşkusu yaşattı. Anons aracından yankılanan marşlara eşlik eden yaşlı bir vatandaş ise gözyaşlarına engel olamadı. Kartal Belediyesi, İçişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan genelge ile büyükşehir statüsündeki 15 ilde, 16 Mayıs’ta başlatılan ve 19 Mayıs gecesine kadar sürecek sokağa çıkma yasağına rağmen, vatandaşlara milli bayram heyecanını yaşatmak amacıyla 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı coşkusunu sokaklara taşıdı. Marşlar eşliğinde ilçenin tüm sokaklarında dolaşan anons araçları, evlerinde oturan vatandaşlara bayram coşkusu yaşattı. Anons araçlarını gören genç yaşlı ve çocuk binlerce Kartallı vatandaş, pencere ve balkonlara Atatürk posterleri ve Türk bayraklarıyla çıkarak çalan marşlara eşlik etti.
“Kartal’da Bayram Coşkusu Engel Tanımıyor”
Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, Kartal’ın Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e ve Cumhuriyet değerlerine her zaman sahip çıkan bir ilçe olduğuna dikkat çekerek, “Kartal’da bayram coşkumuzu bu yıl erken başlattık. Sokağa çıkma yasağından dolayı evlerinde olan vatandaşlarımıza, anons araçlarımızla birlikte bayram coşkusunu yaşatıyoruz. İnanıyoruz ki, bu zor günleri hep beraber atlatacağız. Kartal’da milli bayramlarımızı kutlamak için meydanlarımızda ve sokaklarımızda tekrar buluşacağız” ifadelerini kullandı.
BAŞKAN MESAJ YAYINLADI
Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, 19 Mayıs Atatürkü Anma Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle mesaj yayınladı. Yüksel mesajında, Gençlerin hayatın her alanında sorumluluk alarak söz sahibi olması, ülkemizin gelişmesi ve Atatürk’ün çizdiği çağdaş uygarlık yolunda ilerlemesi açısından önemli olduğunu vurguladı. 19 Mayıs 1919 tarihinin Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkarak Milli Kurtuluş Savaşımızın temellerini attığı, Sevr Antlaşması ile ülkemizi paylaşmak isteyen işgalci devletler ve işbirlikçilerine karşı milletimizin tek bir yumruk olduğu ve bağımsızlık ateşinin yakıldığı gün olduğunu hatırlatan Yüksel, “Ulusal egemenliğimizin güvencesi Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kurulmasının yolunu açan tarih olan 19 Mayıs 1919, vatanın bütünlüğü ve milletimizin bağımsızlığı adına atılan en önemli adımdır. Atatürk, bu önemli günü gençlere armağan etmiştir”dedi. .

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.