FLAŞ HABER
Hakimiyet Gazetesi

Kartal Belediyesi sokak hayvanlarını unutmadı

Kartal Belediyesi sokak hayvanlarını unutmadı

İçişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan genelge ile Büyükşehir statüsündeki 15 ilde, 4 gün sürecek sokağa çıkma yasağının duyurulmasının ardından vatandaşların herhangi mağduriyet yaşamaması için harekete geçen Kartal Belediyesi, yasaktan en çok etkilenen  sokak hayvanlarını unutmadı. Yasağın ilk günü Kartal Belediyesi, aç kalmamaları için sokak hayvanlarına yiyecek ve mama dağıttı.
16-17-18 ve 19 Mayıs tarihlerini kapsayacak sokağa çıkma yasağı nedeniyle aç ve susuz kalmamaları için can dostların imdadına yetişen Kartal Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri, Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel’den aldıkları talimatlar doğrultusunda besleme çalışmalarına, yasağın ilk günü itibari ile sabah erken saatlerde başladı. Kartal genelinde kedi ve köpeklerin odaklaştığı cadde ve bulvarlar ile sahil ve ormanlık alanlara ekipler tarafından mama ve su kapları bırakıldı. Sokağa çıkma yasağını kapsayan 4 gün boyunca da patili dostları yalnız bırakmayacaklarını belirten Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, “S

okağa çıkma yasağı süresince belediyemizin birimleri ile dört bir koldan çalışmalarımız sürüyor. Vatandaşlarımızın bu süreçte mağduriyet yaşamamaları için her türlü tedbiri aldık, umuyoruz ki bu süreci de herhangi bir sıkıntı yaşamadan atlatacağız. Diğer yandan kısıtlamadan en çok etkilenecek sokak canlarımızı da unutmadık.Bu süreçte can dostlarımızın mama ve sularını eksik etmiyoruz. Onlar bize emanet. Kartal’ımızın her türlü ihtiyacını yakından takip ediyoruz.” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.