kartal-ilan
Hakimiyet Gazetesi

TORUNUYLA GELDİ

TORUNUYLA GELDİ

AK Parti Kartal Belediye Başkan aday adaylarından iş adamı Adem Gökçe,  ilginç çıkışlarıyla tüm dikkatleri üzerine topladı. İlçe Başkan Yardımcılığından istifa ederek, Belediye Başkan aday adaylığı dosyasını 4 yaşındaki torunu Aslı Naz Gökçe ile teslim eden Adem Gökçe, belediye’nin hiçbir imkanlarından kendisi  için kullanmayacağını söyledi.
İki yaşında geldiği Kartal’a hizmet etmek istediğini vurgulayan Gökçe, siyasi yaşamına Refah Partisi döneminde gençlik kollarında başladığını söyledi. AK Parti’nin kurulmasıyla birlikte Mahalle Birim Başkanlığı, ilçe Yönetim Kuru üyeliği ve Başkan yardımcılığı görevlerinde bulunduğuna dikkat çeken Gökçe, iki dönem de Belediye Meclis Üyeliği yaptı. Kesintisiz olarak 30 yıldır dava adamlığını sürdürdüğünü ve hizmet ettiğini dile getiren Adem Gökçe, “Partimizin kurulduğunda Kartal Belediyesi AK Parti’de idi. Yapılan seçimlerde Kartal’ı CHP’ye kaptırdık. Biz davamız ve ideallerimiz üzerine siyaset yapıyoruz. Hangi arkadaşımız aday olursa olsun,  kendim aday olmuşum gibi gece gündüz çalışarak Kartal’ı yeniden AK kadrolar ile tanıştıracağız”dedi.
Seçimleri kaybetmenin acısını hala yüreklerinde hissettiklerini dile getiren Gökçe, görevin kendisine verilmesi ve Belediye Başkanlığına seçilmesi halinde ise gerçekleştirecekleri projeler ile ilgili olarak bilgi verdi. Kesinlikle makam aracı kullanmayacağını vurgulayan Gökçe, “Başkan Yardımcıları ve birim müdürleri Belediye’ye ait araçlar ile değil, kendi özel araçlarıyla mesaiyeye gelecekler. Belediye hizmetleri dışında kamu araçlarını kesinlikle kullandırmayacağım”dedi. Belediye’den hak ettiği maaşı da almayacağını ve hayır işlerinde kullanacağını dile getiren Gökçe, “Ben Belediye Başkanlığı’ndan bir şeyler almak için değil, Belediye ve Kartal’a hizmet için adayım. Yediğim yemeğin, içtiğim çayın dahi ücretini Belediye’ye ödeyeceğim. Kartal Belediyesi’nde örnek bir belediyecilik sergileyerek tüm Türkiye’ye örnek olacağım”dedi.  Belediyeler üzerindeki yanlış algıları Kartal’da yıkacaklarını kaydeden Gökçe, “Şimdiye kadar işim gereği 56 ülkeyi gezdim. Buralarda gördüğüm ve edindiğim bilgi, tecrübe ve hizmetleri Kartal’a taşıyacağım. Kartal gelişiyor ama, değişmiyor. Şehir merkezine girildiğinde binalar lüks ama içerisi eski.  Dikey yapılaşmadan yatay yapılaşmaya geçerek Kentsel Dönüşüme hız vereceğiz gibi, Belediye Başkanlık konutunda değil, 2 yaşından beri büyüdüğüm evde yaşamımı sürdüreceğim. Şu anki yapısıyla Kartal Güney Afrika ülkelerinin caddelerinden bile geri kalmış bir durumda. Kartal’da AK Parti belediyeciliğiyle kaderini değiştirip, gelişen, güzelleşen ve modern bir Kartal’da insanlarımızın yaşamlarını sürdürmelerini sağlayacağız”dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.